Płocki kickboxer wywalczył brązowy medal na ogólnopolskim turnieju

Przeczytajrównież

Zawodnik LKS „Puncher” Płock podczas Ogólnopolskiego Turnieju Juniorów, Seniorów i Kadetów w Kickboxingu wywalczył brązowy medal.

28 listopada w miejscowości Skarżysko Kamienna odbył się II Otwarty Ogólnopolski Turniej Juniorów, Seniorów i Kadetów w Kickboxingu w formułach light-contact, kick-light i K-1 Rules. W zawodach wystartowało aż 267 zawodników z 47 klubów z całej Polski.

Płock reprezentował Rafał Dobies z klubu LKS „Puncher”, którego trenerem jest Piotr Maślanka. Zawodnik startował w kategorii wagowej -81 kg jako pierwszoroczny senior/młodzieżowiec. Była to najliczniej reprezentowana kategoria wagowa wśród seniorów.

Rafał Dobies wystartował w najbardziej rozwiniętej pełno-kontaktowej formule kickboxingu, czyli w K-1 Rules. Był to jego dopiero trzeci turniej w tej formule, a drugi w kategorii wiekowej seniorów.

Zawodnik LKS „Puncher” Płock zebrał dotychczas bardzo wszechstronne doświadczenie w formułach planszowych lekko kontaktowych; pointfighting, light-contact i kick-light oraz ringowych pełno-kontaktowych: full-contact i low-kick. Teraz lepiej poznał ringową pełno-kontaktową formułę K-1 Rules.

Swoje pierwsze dwie walki Rafał Dobies wygrał jednogłośnie 3-0. Pokonał Piotra Jadczaka z Uniq Fight Club Warszawa oraz Eryka Strzeleckiego z Academii Gorilla Żyrardów. Zawodnik LKS „Puncher” Płock uległ dopiero w półfinale bardziej doświadczonemu Szymonowi Salachnie z klubu „Beskid Dragon” Bielsko-Biała.

W ten sposób Rafał Dobies zdobył w dorosłej rywalizacji w formule K-1 Rules cenne 3. miejsce i brązowy medal.  Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2020 roku.