Płocka „Sobótka” stała się czystsza

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W piątek, 12 czerwca br., od wczesnych godzin porannych trwał ożywiony ruch w pobliżu płockiego zalewu „Sobótka”. To ratownicy płockiego WOPR wraz z zaprzyjaźnionymi wolontariuszami przygotowywali się do sprzątania jednego z najbardziej urokliwych zakątków Płocka.

Akcja, prowadzona cyklicznie od trzech lat, zaowocowała zebraniem w sumie blisko trzech ton śmieci! Z jednej strony świadczy to dobrze o wolontariuszach, biorących udział w akcji, ale z drugiej strony powinno być powodem do zadumy na temat stanu świadomości osób, pozostawiających tak duże ilości śmieci w tym bardzo urokliwym zakątku miasta.

W bieżącej edycji sprzątania zalewu, Płocki WOPR wsparli uczniowie płockich szkół, mieszkańcy miasta oraz płetwonurkowie ze stowarzyszenia „Viking”.

Efektem tegorocznej akcji było zebranie ponad 300 kg śmieci, a wśród nich takich „perełek” jak: wózek dziecięcy, opony, a nawet namiot.

Wydarzenie było zwieńczeniem akcji „Ekologia jako element zrównoważonego rozwoju, niezbędny do życia każdego człowieka”, w której instruktorzy płockiego WOPR prowadzili prelekcje w płockich szkołach średnich, prezentując zagadnienia dotyczące ekologii, potrzeby działań proekologicznych oraz właściwych zachowań proekologicznych na co dzień.

Akcja nie byłaby możliwa bez wsparcia głównego partnera projektu, firmy Fortum.

– Troska o środowisko jest istotna częścią działalności Fortum. Angażując się we współpracę z WOPR, chcemy uświadomić młodym mieszkańcom Płocka, jak duże znaczenie mają codzienne, podstawowe proekologiczne zachowania każdego z nas. Wierzę, że dzięki tej akcji mieszkańcy Płocka będą mogli odpoczywać w czystym i przyjaznym otoczeniu – mówi Jacek Ławrecki, rzecznik prasowy Fortum.

O właściwą segregację oraz transport zebranych śmieci zadbała specjalistyczna firma „SITA”.

Całość prowadzonych działań była częścią projektu, podjętego przez płocki WOPR we współpracy z Fundacją Fundusz Grantowy dla Płocka pn. „Zajęcia edukacyjne i sportowo rekreacyjne dla mieszkańców Płocka w 2015 r. ze szczególnym uwzględnieniem uczniów płockich szkół oraz osób po pięćdziesiątym roku życia”.

Jak podkreśla Piotr Lisocki, wiceprezes płockiego WOPR, słowa podziękowania należą się również PKN Orlen, który jest głównym sponsorem WOPR Płock i wspiera wszelkie inicjatywy podejmowane przez płockich ratowników.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji