Płocka firma telekomunikacyjna sprzedana

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od 16 grudnia 2011 roku Spółka Petrotel jest częścią Grupy Netia, która jest największym operatorem telekomunikacyjnym w Polsce. Dotychczas płocka lokalna firma sprzedała tylko część udziałów, jednak pod koniec listopada br. ogłosiła że Netia przejęła już całość spółki.

Pod koniec listopada br. Telefonia Dialog, z grupy kapitałowej Netii, przeniosła na rzecz Netii udziały w spółce Petrotel. Oznacza to, że telekomunikacyjny kolos ma już 100% kontroli w udziałach płockiej, lokalnej firmy.

– Przeniesienie własności udziałów na rzecz Netii, a tym samym bezpośrednia kontrola Netii nad Petrotelem, jest spójna z ogłoszoną dnia 16 listopada 2017 r. decyzją Zarządu, dotyczącą nowej polityki gospodarczej Netii, o której Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 138/2017 z dnia 16 listopada 2017 roku. Telefonia Dialog na powyższej transakcji zrealizuje wynik bliski 26 mln zł, natomiast transakcja ta nie ma wpływu na zakres danych prezentowanych w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym Grupy Kapitałowej Netia S.A. – możemy przeczytać w komunikacie.

Od momentu sprzedaży udziałów, logo firmy Petrotel przeszło metamorfozę. W jego dolnym rogu pojawił się napis “Grupa Netia”.

fot. zrzut z ekranu

Podziel się:

3 komentarze

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji