Płock reklamuje się sam [FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Spoty promocyjne, ekipy filmowe i profesjonalna produkcja, na którą wydaje się ogromne pieniądze, bledną w obliczu dzieł pasjonatów. Do sieci trafił film pt. “I Love Płock”, który pokazuje piękno naszego miasta z lotu ptaka. 

Pomysł na poniższy materiał zdaje się prosty: autor pokazał kilka ładnych widoków, najpiękniejsze obiekty w naszym mieście przy zachodzącym słońcu. Wszystko to zostało uwiecznione dronem, pokazując – obok piękna Płocka – także niezwykły talent i precyzję pilota maszyny.

Co z tego wyszło? Zobaczcie sami, oglądając powyższy film. Według nas, Płock reklamuje się na nim sam…

Podziel się:

31 komentarzy

 1. Brawa dla autora filmu, ale autor artykułu trochę przegina – spot promocyjny to nie jest zlepek ujęć lotniczych pod muzyczkę o długosci kilku minut… taki film zachwyca głównie mieszkańców Płocka i każdy poogląda sobie te parę minut ujęć swojego miasta wlepiony w monitor, także i ja. Ale nie stawiajmy tego obok profesjonalnych produkcji, gdzie trzeba sprzedać miasto w 30, 60 czy 90s… nad tym często pracuje sztab ludzi, i to nie tylko przy kamerach i monitorach. Polecam zapoznać się z kampanią promocyjną i spotami “Dotknij tajemnicy. Tajemniczy Dolny Śląsk”.

   • nie mówię, że mamy taki film – nawet nie będę wracał do takich produkcji robionych kiedyś dla UM, bo one niestety nie trzymają odpowiedniego poziomu, chodzi mi tylko o te porównanie, które nie jest zbyt trafne oraz o to, że ten film jest dla płocczan – pokazywałem go osobom spoza płocka i generalnie dla każdego po chwili wieje nudą i bo blokowiska, drogi i markety wszedzie takie same, a ladne widoki z lotu ptaka to na Youtube sa tak popularne jak biedronki w miastach.

   • Bzdura . Wystarczy poczytać opinie na YT ludzie z poza Plo są zachwycieni i chcą odwiedzić miasto na czym nam wszystkim powinno zależeć. Miasto powinno zwrócić się do autora o pomoc w promocji miasta gość ma łep i tyle…

   • Pracował sztab ludzi hahahaha . W Zusie i urzedach też pracuje sztab ludzi i co z tego wynika ? A no wielkie g…. Najlepszy przykład na marnotrawinie publicznych pieniędzy …. Pamiętacie jeszcze spot Hey Jude za kilka baniek ?? He założę się za autor filmiku zrobił by o niebo lepszy za kilka tysięcy , no ale kolesie przecież muszą się nachapać z naszych podatków !!!!!

  • Szczerze? Chyba ty przeginasz.
   1. “ale autor artykułu trochę przegina ”
   Autor mówi wyraźnie że Płocka nic tak dobrze nie propaguje jak ten film bo Płock z tej perspektywy jest po prostu piękny. Ma prawo mieć własne zdanie. Zasadniczo trudno się z nim nie zgodzić. Okolice Mariawitów z powietrza są super z ziemi to litość i trwoga…
   2. “spot promocyjny to nie jest zlepek ujęć lotniczych”
   – A jakich? Jeśli ktoś ma taką koncepcję to trudno aby nie filmował z nieba. A jak ktoś filmuje tylko z ziemi to mówisz – spot to nie tylko ujęcia z ziemi?

   3. Polecam zapoznać się z komentarzami na YT. Każdemu się podoba ale to nie Płocczanie więc nie są po prostu ordynarnymi malkontentami a normalnymi ludźmi którzy szanują cudzą pracę na ich rzecz za free i nie prezentują postawy roszczeniowej jesli samemu nie dokonało sie nic.

 2. Anna Mianecka na

  Dziękuję bardzo twórcy filmu. Pokazał moje rodzinne miasto tak jak ja widzę je sercem. Jestem dumna że się tu urodziłam i jeszcze tu wrócę:) Ania

 3. Jak czytam niektóre opinie to taka myśl się nasuwa: “Piękne miasto, zgorzkniali ludzie…” I choćby nie wiadomo jaki przyszedł samorząd, to zawsze będzie źle, zawsze będzie słychać żal i zgrzytanie zębami… Nikt normalny długo tu nie wytrzyma :(

 4. Już się zaczęło niektórym to nigdy nie dogodzisz tylko krytyla i hejt . Ktoś zrobił zajebisty filmik a tu już to nie tak tamto nie tak jak trzeba ludzie czy Wy musicie być tacy ?? A może zamiast krytykować sami zrobicie lepszy co…..

  • to samo chciałem napisać. jedna “za duzo molo i wzgórz;’ drugi “za dużo bloków”… nikt nie zrobił nic podobnego ale jak już zrobił to powinien od razu skasować a samemu się zakopać ale broń Boże publikować. Miasto troli internetowych.

  • tu nie chodzi o krytykę i hejtowanie, tylko każdy na prawo do wypowiedzenia własnego zdania, i można mieć swoje uwagi, może to zmobilizuje autora do zrobienia czegoś po raz drugi biorąc pod uwagę to jak ludzie wypowiadają się na ten temat, poza tym tutaj raczej nie ma negatywnych komentarzy raczej ludzie są dumni z tego że ktoś pragnął pokazać i zareklamować w taki sposób nasze miasto

   • “Własne zdanie” to zawsze tylko brutalna krytyka. A przynajmniej z twojej strony. Daj mi link do artykułu który skomentowałaś nie krytykując. Czekam ;)

   • Chyba się nie doczekasz ;) Ludzie nei mają nic do powiedzenia poza mówieniem że sami zrobili by lepiej.

 5. Jak na robotę amatora to całkiem spoko, ale jakoś urzekająco i zachęcająco to nie wygląda. Płock jest naprawdę ładnym, zielonym miastem….póki co, bo Urząd Miasta robi ostatnio sporo, żeby ten stan rzeczy zmienić i drzew ubywa w zastraszającym tempie. Brak na filmie detali, klimatycznych ujęć, a za dużo planów ogólnych, odpychających blokowisk. Jak mamy zachęcać ludzi z obcych miast do odwiedzenia Płocka to chyba nie w ten sposób. W filmie promującym miasto ujęcia “z lotu ptaka” można wstawić jako ciekawy dodatek a nie opierać na tym całą konwencję.

   • wielka płyta podolszyce i tumska :) to nie jest prawie każde osiedle, widać że film jest skupiony tylko na jednym, a nasze miasto ma dużo innych pięknych zakątków

   • Najpierw piszesz że tylko wzgórze i molo. Potem dodajesz że tylko wzgórze, molo, wielka płyta, miedzytorze, podolszyce…Ok. Zabrakło czego? Konkretnie. Film jest kiepski bo nie ma np. bartniczej 16? Czy Film jest zły bo brakuje ulicy sikorskiego z domem po lewej? Ja piernicze…

   • nie dodaje że tylko wzgórze, molo wielka płyta , miedzytorze i podolszyce, tylko napisałam że to nie jest prawie każde osiedle. widać na filmie co jest pokazane i na czym jest skupiony więc nie trzeba tu odpowiadać na te zbędne pytanie, i nie chodzi tu o ulice taką czy taką, tak jak napisałam na samym początku Płock to nie tylko molo i tumska, jeśli ma to być film promujący nasze miasto i opowiadający o nim to podejrzewam że większość mieszkańców tego miasta się ze mną zgodzi że jest za mało ujęć pokazanych, mam takie samo zdanie jak jeden z komentujących że brakuje detali które nadają miastu klimat, chociażby spacer po ulicach pokazujący jak się żyje w naszym mieście

 6. Kadry ładne, lecz trochę zbyt banalne. Sporo powtórzeń w ujęciach. Jednak amatorskie realizacje również mają swój klimat…. i nic nie kosztują podatników ;) Duży plus za poniesiony wkład pracy.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji