Płock ma nowy Portal. Ale nie tylko…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wiele osób zauważyło zapewne zmianę na naszym portalu. Pokrótce opowiemy o tym, co ciekawego możecie znaleźć w poszczególnych miejscach…

Jak możecie zauważyć – menu zmieniło się diametralnie.

Teraz wybór interesującej nas tematyki jest zdecydowanie prostszy

menu1

Kliknij, aby powiększyć

Artykuły pogrupowaliśmy tak, aby w sposób jak najbardziej przejrzysty zebrać w jednym miejscu sprawy, o których.

  1. Np. w kategorii “informacje” dowiemy się o bezpieczeństwie, polityce, gospodarce…
  2. Jeśli weszliśmy po sporą dawkę kultury, powinniśmy kliknąć u góry kategorii w “Rozrywka i wydarzenia” – wtedy wyświetli nam się lista ostatnich informacji z takich zakresów jak poniżej, czyli: Wydarzenia, wystawy, kino, teatr… Jeśli jednak chcemy zawęzić nasze poszukiwania, np. do informacji z kina
  3. …wystarczy to zrobić, klikając bezpośrednio w kategorię kino.
  4. Wielkim novum są serwisy specjalne, które będą się zmieniać, w zależności od potrzeb.
  • klikając np. w ZOObacz w Płocku – wejdziecie na dział, który aktualnie się tworzy – czyli naszą ścieżkę przez zakamarki ZOO, poznając nowe zwierzęta.
  • klikając np. w SPORT – mamy zupełnie nowy serwis sportowy, a klikając w wydanie papierowe? Nasze archiwum ;-)
  • ciekawostką jest serwis – Powiat Płocki – tworzony wraz z kilkoma aktywnymi gminami, które wiedzą jak istotne jest promowanie się wśród sąsiednich powiatów i gmin. Dodatkowo, np. klikając w baner Słupna czy Radzanowa, przejdziemy na podstronę tej gminy i dowiemy się, co fajnego można zobaczyć na terenach im bliskich.

Tylko u nas

menu2

Kliknij, aby powiększyć

To, z czego zawsze byliśmy dumni w PetroNews, doczekało się również odmiany. Dział TYLKO U NAS, który zawiera przepastne archiwa naprawdę niezwykłych materiałów, dotyczących “zwykłych-niezwykłych” ludzi, znanych i wartych poznania.

Dowiemy się o kulinarnych przygodach aktorów, polityków, sportowców, o ich fascynacji motoryzacją, czy najciekawszych podróżach.
Poczytamy o historii zdjęć znanych fotografów i ich radach dla początkujących adeptów tej sztuki, jak również o pasjach muzycznych np. Prezesa Wisły Płock.

Chociaż nie jesteśmy jeszcze telewizją – aktualnych i archiwalnych materiałów filmowych mamy sporo – zachęcamy do przejrzenia naszych EchoSond, a fanów mocnych felietonów do śledzenia działu Okiem Robaka.

Wielką nowością jest Kalendarz Wydarzeń

Nie szliśmy na skróty, ani pół środki. Kalendarz pokazuje zasadniczo większość z imprez, które odbywają się w naszym mieście. Nawet te, na które od lat organizatorzy nie przysyłają nam zaproszeń ;)

Petro3

Kliknij, aby powiększyć

Klikając w tytuł lub plakat przechodzimy dalej…

Petro4

Kliknij aby powiekszyć

Jeśli organizator przesłał do nas informację, znajdziecie ją własnie tutaj – jeśli nie – zobaczycie to, co sami napiszemy – ale na pewno znajdziecie tutaj nawet możliwość zaplanowania drogi na wydarzenie w nawigacji Google.

Rada: Na stronie kalendarza po prawej stronie znajdziesz przycisk “Kalendarz”. Po rozwinięciu – wybierz np. “Dla dzieci” i kliknij “Zastosuj filtry”, a kalendarz zawęzi wynik do tych imprez, na które możesz udać się z maluchami ;)

Bezpłatne ogłoszenia drobne

Petro5

Kliknij, aby powiększyć

Dział, o który proszono nas wielokrotnie. Nie będziemy wiele się rozpisywać na ten temat. Można dodawać ogłoszenia bez żadnego logowania i tworzenia kont, całkowicie bezpłatnie. Można też dodać zdjęcia, a Wasze ogłoszenie pokaże się przy każdym artykule. O ile jest jednym z 3 ostatnich ;)

Listy do redakcji.

“To nadaje się do gazety!”, “Powinni to opisać!” – słyszymy to często. Jako Wasi sąsiedzi, znajomi, goście, przechodnie… I na tym najczęściej się kończy – ale nie musi.

Kliknij aby powiekszyć

Kliknij aby powiekszyć

Wielokrotnie braliśmy sobie na głowy trudne tematy. Publikując Wasze listy i opinie narażaliśmy się na krytykę osób, które czują się mocne w grupie -przybijano nasza gazetę do drzewa, donoszono do różnych służb czy próbowano zastraszyć… Jeśli sukces liczy się miarą wrogów… Dziękujemy ;) Pozdrawiamy szczególnie jednego Pana, który powiedział, że od dzisiaj nie kupi już naszej gazety… ;) Przypominamy jednocześnie, że PetroNews jest gazetą darmową.

Petro6

Kliknij aby powiekszyć

Niemniej dział kontakt możecie Państwo wykorzystać również wtedy, kiedy coś Was zaskoczy pozytywnie.
Przykład? Niestety, nic mi nie przychodzi do głowy, ale np. możecie wysłać swoją recenzję filmu, a my ją zamieścimy. Przy okazji – istniejące recenzje filmów możecie oceniać.

Petro1

Kliknij aby powiekszyć

Dumni jesteśmy także z wyszukiwarki i wielu innych rzeczy, ale sporo jeszcze przed nami.
Dziękujemy za ciepłe opinie od Was. Z każdej strony docierają do nas miłe słowa, które motywują nas do dalszej pracy.

Korzystajcie!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji