Płock Electronic League – coraz bliżej finału

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już w lutym w Płocku odbędzie się turniej dla miłośników gier. Zmierzą się zawodnicy Counter Strike, Fifa, Hearthstone i League of Legends.

11 i 12 lutego w nowej hali Zespołu Szkół Technicznych w Płocku odbędzie się “Płock Electronic League” – turniej e-sportowy. Od 5 stycznia rozgrywane były kwalifikacje online 65 drużyn, biorących udział w turnieju Counter Strike.

– Walkę prowadziło 13 grup po 5 drużyn – tłumaczy Sebastian Kępczyński, jeden ze współorganizatorów turnieju. – Rywalizowali oni przez 15 dni, aby po dwie najlepsze drużyny wyszły z danej grupy. Od 20 stycznia ruszyła faza playoff – jest to ostatni etap eliminacji online. Tutaj stoczą ostateczny mecz, który zadecyduje które drużyny pojawią się na finałach w Płocku. Będzie to najlepsza 13-stka, natomiast na finale pojawi się 16 drużyn, ponieważ trzy zostały zaproszone z poprzedniego turnieju, który odbył się rok temu – dodaje.

Sebastian i Maciek - współorganizatorzy turnieju, fot. PetroNews

Sebastian i Maciek – współorganizatorzy turnieju, fot. PetroNews

Łączna pula nagród w tych rozgrywkach wynosi 4 tysiące złotych.

15 stycznia natomiast rozpoczęły się eliminacje w League of Legends (LOL). – Będą trwać do 23 stycznia – wyjaśnia Sebastian Kępczyński. – Walkę prowadziły 4 grupy po 4 drużyny, łącznie 16 drużyn. Najlepsza czwórka zagra na finałach LAN. Łączna pula nagród w tym przypadku wynosi 3 tysiące złotych – mówi współorganizator Płock Electronic League.

Kolejny z turniejów dotyczy popularnej gry FIFA 17.

– Zapisy ruszają już 1 lutego, wolnych miejsc jest 64. Tutaj, w odróżnieniu do reszty gier, nie będzie eliminacji online, wszystko będzie rozgrywane podczas turnieju 11-12 lutego – tłumaczy Sebastian.

Podobnie będzie w przypadku gry Hearthstone – pojedynki będą rozgrywane podczas turnieju, a wolnych miejsc jest 32. – Choć ta liczba może się jeszcze zwiększyć, to zależy od ilości chętnych – zastrzega Sebastian, dodając, że tak samo będzie w przypadku FIFY.

Ciekawostką jest, że do fazy playoff w Counter Strike dostała się drużyna dziewcząt Unicorns Female (jedna z dziewczyn jest z Płocka).

Drużyny, aspirujące do uczestnictwa w płockim turnieju są z całej Polski. – Jest to zachód, wschód, północ czy południe naszego kraju, niektóre drużyny mają nawet ponad 350 km do naszego miasta – zdradza Sebastian Kępczyński.

Wkrótce organizatorzy udostępnią harmonogram imprezy, już teraz wiadomo jednak, że wejście na halę będzie możliwe od godziny 8.30 – mecze ruszą już o godzinie 9 i potrwają do godz. 22 w sobotę i w niedzielę. Wstęp za jeden dzień będzie wynosić symboliczną złotówkę, a całość uzbieranej kwoty z wejściówek zostanie przeznaczona na płockie schronisko. – Oczywiście, jeżeli ktoś będzie chciał wrzucić więcej, nie ma problemu- śmieje się Sebastian.

Na stronie turnieju ruszył również nabór na wolontariuszy. – Jeżeli ktoś jest chętny, chce nam pomóc podczas wydarzenia, wystarczy, że wejdzie na naszą stronę, wypełni krótkie podanie i je prześle, prześlemy mu odpowiedź – zachęcają organizatorzy.

PetroNews jest patronem medialnym turnieju.

Płock Electronic League – nowy turniej dla miłośników CS, LOL i FIFA

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji