Płocczanin zdobył Puchar Świata

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tegoroczny Otwarty Puchar Świata w Kickboxingu federacji WAKO odbył się w stolicy Irlandii – Dublinie. Od 2 do 6 marca w zawodach wzięło udział 1988 zawodników z 300 klubów z 31 państw, jednak zwycięzca był tylko jeden i został nim płocczanin Mateusz Dymek.

Konkurencje (full contact, K1, light contact, point-fighting) rozgrywane były na 2 ringach i 18 matach. Na tak prestiżowych zawodach nie mogło zabraknąć zawodnika z Płocka. Uczniowski Klub Sportowy “Sanda Płock” godnie reprezentował Mateusz Dymek. Opiekę trenerską sprawowali trenerzy kadry: Radosław Laskowski i
Wojciech Kierstein oraz rodzina: tata Marek i brat Marcin.

fot. Sanda Płock

Rywalizację Mateusz zaczął od tzw. wolnego losu, by zaraz zmierzyć się Hiszpanem Ensoleaga Jose Ramon. Walka zakończyła się już w drugiej rundzie, po trzecim liczeniu przez TKO (techniczny nokaut). W finale płocczanin również zawalczył z reprezentantem Hiszpanii Ortizem Alonso Angel Omar, który wygrał dwa pojedynki w drodze do finału. Po trzech zaciętych rundach, sędziowie jednogłośnie ogłosili zwycięstwo naszego zawodnika. Tym samym Mateusz Dymek został zdobywcą Pucharu Świata.

Zwycięzcy serdecznie gratulujemy!

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji