Płocczanin wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu

Podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Mastersów w Kickboxingu Kick-Light Rafał Dobies z LKS „Puncher” Płock wywalczył srebrny medal. To już piąty medal tej rangi zdobyty przez płocczanina w tym roku.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule kick-light, które odbyły się 10-11 września w Mińsku Mazowieckim przyciągnęły zawodników i zawodniczki z 41 klubów z całej Polski. Pośród nich byli też reprezentanci dwóch klubów z Płocka, LKS „Puncher” Płock oraz UKS „Sanda Płock”.

Klub LKS „Puncher” Płock reprezentował Rafał Dobies. Zawodnik startował w kategorii wiekowej seniorów i wagowej do 79kg.

Pierwszą walkę płocczanin stoczył z Miłoszem Cieloszczykiem z klubu „Wataha” Pruszcz Gdański. Zawodnik wygrał jednogłośnie na punkty 3:0. Kolejny pojedynek stoczył z Przemysławem Sułkowskim z „X Fight” Piaseczno i zwyciężył przed czasem, przewagą techniczną (TKO 1), już podczas pierwszej rundy.

W finale Rafał Dobies walczył z utytułowanym Nikodemem Bigusem z klubu „Rebelia” Kartuzy.

– Dominował pod każdym względem. Praktycznie prowadził 3:0 przez cały czas trwania pojedynku, aż do 15 sekund przed końcem walki, kiedy w niezrozumiały dla wielu trenerów i zawodników sposób niespodziewanie przegrał 0:3. Po tym kontrowersyjnym werdykcie Rafałowi pozostało zadowolić się srebrnym medalem i zdobytym tytułem Wicemistrza Polski Seniorów Kick-light – relacjonuje trener Piotr Maślanka z LKS „Puncher” Płock.

Jest to już piąty medal rangi mistrzowskiej Rafała Dobiesa w tym roku. Zawodnik LKS „Puncher” Płock zdobył 2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy medal.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2022 r.