REKLAMA

Płoccy wioślarze zdobyli kolejne cztery medale

REKLAMA

Dwa złote, srebrny i brązowy medal zdobyli płoccy wioślarze podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Młodzików, które odbyły się w Poznaniu.

Od 2 do 4 sierpnia na poznańskiej Malcie rozegrane zostały Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U23) oraz Mistrzostwa Polski Młodzików. Dzięki wsparciu koncernu PKN ORLEN oraz Urzędu Miasta Płocka, w zawodach uczestniczyło 10 młodzieżowców oraz 2 młodzików z Płocka. Sześcioro z nich to uczniowie SMS przy płockiej Siedemdziesiątce.

Wioślarze zdobyli dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy medal. Wszystkie cztery medale zdobyły osady młodzieżowe.

Pierwszy, brązowy medal, zdobyła czwórka bez sternika w składzie: Michał Sobiecki, Jakub Aleksandrowicz, Bartek Donarski i Kamil Krusiewicz. Płoccy wioślarze na mecie ulegli osadom AZS-u Poznań i Posnanii.

Drugi, tym razem srebrny medal zdobyła czwórka ze sternikiem. W tym wyścigu osady od startu do mety płynęły w tej samej kolejności. Po starcie, na prowadzenie wysunęła się osada płocka i tak prawie do samej mety. Prawie, bo na ostatnich chwytach osada AZS-u Szczecin wykonała mocny finisz i wygrała z osadą płocką o 0,1 sekundy.

– Autorami tego medalu byli ponownie: Kamil Krusiewicz, Kuba Aleksandrowicz, Bartek Donarski, Michał Bałdyga i sterniczka Adrianna Opasińska. Po tym, w jaki sposób przegrali nasi zawodnicy, pozostaje duży niedosyt, złoty medal był tak blisko – informuje Płockie Towarzystwo Wioślarskie.

Trzeci, tym razem złoty medal, zdobył Janek Domeradzki w skifie. Zawodnik Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego od pierwszego startu w sobotnim przedbiegu, praktycznie wyznaczył poziom w imprezie, kiedy już w połowie dystansu odpłynął reszcie na kilka długości łodzi.

W niedzielnym finale było podobnie, Janek Domeradzki wygrał z dużą przewagą, kontrolując wyścig od startu do mety. Zawodnik do tych mistrzostw przystąpił praktycznie z marszu, bowiem dopiero we wtorek wrócił z polską ekipą z Florydy, gdzie jako szlakowy polskiej czwórki podwójnej zajął 9. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, najlepsze z całej polskiej ekipy.

Drugi złoty medal zdobyła ósemka w składzie: Kamil Krusiewicz, Bartek Donarski, Michał Sobiecki, Jakub Aleksandrowicz, Janek Domeradzki, Paweł Kurczewski, Michał Bałdyga, Marek Gęsicki i Ada Opasińska na sterze. Osada od początku wyszła na prowadzenie i w czasie wyścigu tylko zwiększała przewagę nad przeciwnikami.

– Płocczanie płynęli na nowej łodzi o imieniu „Edyta”, zakupionej w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Płocka, która niejako „uskrzydliła” naszych wioślarzy już na starcie – podkreśla Płockie Towarzystwo Wioślarskie.Bardzo dobry występ zanotowała również dwójka młodzików. Dla nich był to pierwszy start w życiu na tak poważnej imprezie, jak Mistrzostwa Polski. Po zajęciu trzeciego miejsca w przedbiegu, dwójka w składzie: Jakub Kalinowski i Filip Supeł sprężyli się w repasażu i mijając linie mety na drugim miejscu, pewnie zakwalifikowali się do półfinału.

Niedzielny, poranny półfinał był dla nich najlepszym wyścigiem pod względem technicznym i taktycznym. Zawodnicy, zajmując trzecie miejsce, zakwalifikowali się do popołudniowego finału. Finał odbył się w bardzo trudnych warunkach, wiał silny wiatr, który spowodował wysoką falę.

W tej sytuacji osady młodzików nie radziły sobie, a tym większy problem miała płocka początkująca osada. Wioślarze z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego zajęli ostatecznie piąte miejsce, co przy 17 osadach w tej konkurencji można uznać za dobry wynik.

– W czasie zmagań młodzików i młodzieżowców w Poznaniu, nasza dwójka juniorów, Jakub Pszczółkowski i Roman Drużyński, startowali w międzynarodowych regatach juniorów Coupe de la Jeunesse (Puchar Młodzieży) we włoskim Corgeno. Osada w sobotę zajęła 10. miejsce, zaś w niedzielę 8. – wymienia Płockie Towarzystwo Wioślarskie.

Poznańskie mistrzostwa były przedostatnimi z imprez mistrzowskich na klasycznym dystansie. Pozostały jeszcze Mistrzostwa Polski Seniorów, ale te odbędą się dopiero w połowie września.

Dotychczasowy dorobek płockich wioślarzy w Mistrzostwach Polski to 9 medali:

  • Mistrzostwa Polski Juniorów: 2 x srebrny + 2 x brązowy
  • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (MP Juniorów Młodszych: brązowy medal,
  • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski: 2 x złoto, srebrny i brązowy.

W ten sposób zawodnicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego poprawili wynik medalowy z zeszłego roku. Płocczanie zdobyli o 2 medale więcej, niż w roku ubiegłym na tym etapie.

Przed zawodnikami teraz zasłużone wakacje, ale nie dla wszystkich. Już od soboty w COS Wałcz rozpoczyna się zgrupowanie kadry U 23 przed Mistrzostwami Europy w greckiej Ioanninie, na które na pewno zostanie powołany Janek Domeradzki oraz najprawdopodobniej dwóch długowiosłowcow z PTW.

źródło: PTW

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU