Płoccy wioślarze z medalami

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W miniony weekend, 25-27 lipca, malownicze jezioro Gopło w Kruszwicy po raz kolejny gościło wioślarzy, tym razem w ramach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W imprezie startowało aż 21 reprezentantów naszego miasta – uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej Siedemdziesiątce. Płock był reprezentowany zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn.

Najlepiej spisała się czwórka ze sternikiem, w której skład weszli: Michał Sobiecki, Patryk Zajączkowski, Sebastian Smoliński i Piotr Witkowski oraz sternik Henryk de Weerd. Wioślarze, trenowani przez Jerzego Podsędka, dostarczyli nam wielu emocji, bowiem wygrali w świetnym stylu najbardziej wyrównany z biegów. Po pierwszych 500 metrach prowadziła osada płocka, ale w połowie dystansu z przodu był legendarny zespół z Poznania, na 1500 metrów prowadziła drużyna WTW Warszawa. Jednak po świetnym finiszu najszybsza okazała się nasza osada. Sukces poskutkował mistrzostwem Polski.

Brązowy medal wywalczyła dwójka bez sternika, czyli Bartłomiej Donarski i Mateusz Cywiński, którzy po przedbiegach celowali w złoto, ale w finale musieli uznać wyższość włocławian i torunian.

Płocczanie zaznaczyli swoją obecność wśród królewskich ósemek. Zawodnicy dopięli swego i zmagania zakończyli z brązowym medalem. Wygrała ósemka Lotto Bydgostii przed WTW Warszawa. Płocczanki nie miały natomiast szczęścia do finałów. Czwórka podwójna, w składzie Natalia Sikorska, Julita Jeżewska, Oliwia Nowak i Patrycja Szoplik, zajęła ósme miejsce, a w dwójce podwójnej Oliwia Nowak i Patrycja Szoplik były 12.

Ogólnie, w punktacji klubowej Płockie Towarzystwo Wioślarskie zajęło czwarte miejsce, zdobywając 33 punkty, a w punktacji męskiej zajęło drugie miejsce.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji