Płoccy seniorzy mogą czuć się bezpiecznie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płoccy seniorzy podsumowali i uroczyście zakończyli program “Bezpieczny senior to szczęśliwy senior”. Od początku roku w projekcie wzięło udział 260 płockich seniorów. 

17 maja w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku miało miejsce uroczyste podsumowanie i zakończenie projektu. Seniorzy mieli również okazję do zwiedzenia Komendy. Największe wrażenie, jak oświadczyli sami uczestnicy, zrobiła na nich strzelnica.

Goście mogli obejrzeć także stałą wystawę poświęconą policjantom, którzy zaraz po odzyskaniu przez Polskę niepodległości tworzyli od podstaw policję i w niej służyli, w Płocku i okolicach Płocka. W ramach projektu, skierowanego do seniorów mieszkających w Płocku, odbyło się 8 tematycznych spotkań. Poruszono kwestie dotyczące ogólnie pojętego bezpieczeństwa seniorów.

Policjanci, którzy prowadzili spotkania mówili między innymi o: bezpieczeństwie podczas poruszania się po drogach, o bezpieczeństwie w podczas zakupów zarówno w sklepach jak i w sieci, przekazywali również  informacje jak należy postępować w przypadku zagubienia lub kradzieży dowodu osobistego, aby nie stać się ofiarą oszustów, zwracali również uwagę na przestępczość metodą na tzw. wnuczka, oficera policji czy też CBŚ.

Projekt realizowany był przez Książnicę Płocką, Filię nr 8 oraz Komendę Miejską Policji w Płocku.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji