REKLAMA

Płoccy przedsiębiorcy nawiązali współpracę z Agencją Rozwoju Przemysłu

REKLAMA

Izba Gospodarcza Regionu Płockiego podpisała w piątek porozumienie o współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu. Na uroczystości pojawiła się Minister Przedsiębiorczości i Technologii, a także Wicemarszałek Senatu.

5 kwietnia w siedzibie Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego doszło do zawarcia porozumienia między Izbą Gospodarczą Regionu Płockiego a Agencją Rozwoju Przemysłu. Dzięki umowie, Agencja chce zaoferować płockim przedsiębiorcom cały system pożyczek ukierunkowanych na rozwój małych i średnich firm.

Agencja chce również w najbliższym czasie uruchomić specjalną formę leasingu przemysłowego. Dzięki niemu, przedsiębiorcy mieliby mieć łatwiejszy dostęp do korzystania ze specjalistycznych maszyn oraz sprzętu i całych linii produkcyjnych.

PowiązaneTematy

Dodatkowym ułatwieniem dla przedsiębiorców ma być włączenie do oferty Agencji Rozwoju Przemysłu w ramach Centrów Obsługi Przedsiębiorców możliwości, jakie daje Polski Fundusz Rozwoju. Taka decyzja podyktowana jest faktem, że ARP już jest częścią funduszu i jest to prosty sposób, aby udostępnić przedsiębiorcom pełen zakres wsparcia, o jakie mogą się ubiegać.

W spotkaniu wzięli udział:

  • Jadwiga Emilewicz, Minister Przedsiębiorczości i Technologii,
  • Adam Bielan, Marszałek Senatu,
  • Paweł Kolczyński, Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu,
  • Krzysztof Izmajłowicz, Prezes Izby Gospodarczej Regionu Płockiego.