Płoccy mundurowi zadbali, by mieszkańcy nie byli zrobieni w jajo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

28 marca, w ramach akcji “Nie daj zrobić się w jajo”, służby oraz klasy mundurowe z Płocka patrolowały najbardziej uczęszczane miejsca w mieście. Patrole rozdawały ulotki, przypominające o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas szału zakupów świątecznych.

Z powodu zwiększonego ryzyka kradzieży, związanego z intensywnymi przygotowaniami świątecznymi, płockie służby i klasy mundurowe postanowiły wspólnie przypomnieć płocczanom o tym, jak zadbać, by złodzieje nie popsuli nikomu świąt.

Policja wraz ze Strażą Miejską w Płocku oraz klasami mundurowymi z Płockiego Uniwersytetu Ludowego i Centrum Naukowo-Biznesowego Feniks zorganizowały patrole, które rozdawały ulotki w najbardziej uczęszczanych miejscach w mieście.

fot. materiały prasowe

– Czasami bowiem, biegając między półkami w marketach lub innych sklepach, czy też między straganami zapominamy o tym, że w koszyku zakupowym znajduje się torebka z portfelem i telefonem komórkowym, że w tylnej kieszeni spodni mamy telefon, czy też nie myślimy o tym, aby przewożony w samochodzie laptop schować do bagażnika, w czasie gdy sami wychodzimy do sklepu – opowiadał o treści ulotki rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.

fot. materiały prasowe

Ulotki rozdawały mieszane patrole złożone z dzielnicowego, strażnika miejskiego i uczniów klas mundurowych. Dodatkowo Płock patrolował radiowóz, który z megafonów nadawał komunikat, przypominający o zachowaniu środków ostrożności podczas świąt.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji