Planował atak na Płock. Oglądaliście?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Za nami pięć odcinków nowego serialu Telewizji Polskiej pn. “Korona królów”. W pierwszym z nich król Władysław Łokietek planował atak na Płock…

“Korona królów” to kostiumowa opowieść o panowaniu najwybitniejszego władcy w dziejach Polski – Kazimierza Wielkiego. Jak mówią producenci, to pierwszy serial Telewizji Polskiej poświęcony średniowiecznej historii Polski.

Akcja tej telenoweli historycznej rozpoczyna się w Krakowie, w 1325 roku. Jak czytamy w opisie na TVP.VOD.pl, król Władysław Łokietek marzy o zjednoczeniu ziem polskich i planuje atak na Płock, by osłabić sojusz Mazowsza z Krzyżakami. Sytuację zmienia jednak przybycie na Wawel rycerza Pełki, który uciekł z niewoli wielkiego księcia Litwy Giedymina i prosi władcę o ratunek dla uwięzionych.

Łokietek postanawia zawrzeć z Litwą sojusz dzięki małżeństwu swojego syna Kazimierza z córką Giedymina – Aldoną. Dziewczyna, choć kocha innego, ulega woli ojca, przyjeżdża do Polski i przyjmuje chrzest, na którym dostaje nowe imię: Anna. Królowa Jadwiga od początku okazuje jednak przyszłej synowej niechęć.

Zarówno ten odcinek, jak i pozostałe, możecie obejrzeć na TVP.VOD.pl.

Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć 1. odc. “Korony królów”, fot. TVP.pl

 

Podziel się:

6 komentarzy

  1. Był już serial historyczny, co najmniej jeden: Przyłbice i kaptury, był także film o Kazimierzu Wielkim, fabularny z 1975 roku

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji