Pisaliśmy o nim 2 lata temu. Czy łącznik Al. Jachowicza z ul. 3 Maja powstanie?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Co z długo wyczekiwanym łącznikiem Al. Jachowicza z ul. 3 Maja? Czy o inwestycji, o której pisaliśmy już w maju 2016 roku, a którą ratusz miał zrealizować przy okazji powstającego apartamentowca przy ul. 3 Maja, zapomniano?

Wracamy do tematu, który poruszaliśmy w maju 2016 roku. Jak wówczas informowaliśmy, przy ul. 3 Maja powstać miał apartamentowiec, który wykonywała firma Omega Developer. Przy tej okazji zaplanowano dwa wjazdy dla przyszłych lokatorów. Pierwszy od strony Al. Jachowicza i drugi – od strony ul. 3 Maja. Ta pozornie nieduża inwestycja, miała duże znaczenie z punktu widzenia kierowców. Wjazd od ul. 3 Maja oznaczał bowiem, że pojawi się tzw. łącznik pomiędzy Al. Jachowicza i 3 Maja.

To długo oczekiwany skrót, będący wybawieniem dla tych, którzy czekają czasem po kilkanaście minut na możliwość skrętu w lewo z ul. 3 Maja w al. Kilińskiego. Droga ta byłaby interesująca także przez wzgląd na rondo, które – jak informowaliśmy w maju 2016 roku – także było planowane.

Duża inwestycja, a przy okazji… ważny łącznik

Data oddania apartamentowca przy ul. 3 Maja oraz łącznika to koniec 2017 lub początek 2018 roku. Prace przy nawierzchni jednak nie ruszyły. Co gorsza, wstrzymano je także na terenie budowy apartamentowca. Czyżby idea powstania skrótu i ronda była już nieaktualna? Zapytaliśmy u źródła.

– Owszem, prace na terenie budowy zostały wstrzymane – potwierdził Roman Wilanowski, prezes Omega Developer. – To jednak chwilowe. Przeszliśmy już ostatnią kontrolę i realnie roboty zostaną wznowione pod koniec marca. A droga? Ona, oczywiście, powstanie. Nie ukrywam, że inwestycja ta leży bardziej w gestii urzędu miasta, z którym współpracujemy. Zgodnie z umową, to oni wybierają wykonawcę, a my pokrywamy jedynie koszty prac – wyjaśniał w rozmowie telefonicznej.

Obecnie istniejący fragment przyszłego łącznika

By potwierdzić tę informację, skontaktowaliśmy się z magistratem. Temat łącznika ewidentnie okazał się dla urzędników kłopotliwy. Ponad tydzień Zespół ds. Współpracy z Mediami zbierał informacje, dotyczące inwestycji i podmiotu, który go zrealizuje. Po tych dniach (i naszych wielokrotnych ponagleniach) udało się w końcu przekazać nam informację, że owszem, łącznik ma powstać. Jednak prace nie będą polegały tylko na wykonaniu drogi.

 – Inwestycja będzie miała szerszy zasięg – powiedział Hubert Woźniak z Zespołu ds. Współpracy z Mediami UMP. – Polegała będzie na rozdzieleniu kanalizacji ogólnospławnej na sanitarną i deszczową w ul. 3 Maja (na odcinku od ul. 1 Maja do skrzyżowania z planowanym łącznikiem) oraz przebudowie kanalizacji sanitarnej i wodociągu w ul. Pięknej. Przy okazji prac, ulice zostaną odnowione – otrzymają nową nawierzchnię, chodniki, a także oświetlenie. Powstanie łącznik ul. 3 Maja z Al. Jachowicza wraz ze skrzyżowaniem z ul. 3 Maja (istniejący na jego drodze dom zostanie rozebrany) – dodał urzędnik.

Jak przekonywał Hubert Woźniak, prace mają rozpocząć się wkrótce, a skrzyżowanie łącznika z ul. 3 Maja będzie rondem.

– Ponieważ inwestycja ma w dużym stopniu charakter infrastrukturalny i związana jest z modernizacją kolektorów, przedsięwzięcie poprowadzą Wodociągi Płockie w porozumieniu z Miejskim Zarządem Dróg – wyjaśnił Woźniak. – W najbliższych tygodniach (prawdopodobne, że w lutym) spółka powinna ogłosić przetarg i szukać wykonawcy. Ulice będą gotowe w tym roku – podsumował.

Podziel się:

2 komentarze

    • Nic z tej odpowiedzi nie wynika. Nie ma żadnego konkrety tylko będzie i tyle. Mieszkam w pobliżu i nie wiem kiedy mi zamkną ulicę

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji