REKLAMA

Piłka w grze ze Stoczniowcem – aktywny weekend w Płocku [FILM, ZDJĘCIA]

ORLEN Sport i Zdrowie

REKLAMA

Aktywność wśród dzieci i młodzieży, zwłaszcza współcześnie, gdy życie wielu młodych ludzi zdominował wirtualny świat, jest niezmiernie ważna. Tym bardziej warto doceniać inicjatywy, które zachęcają do sportu. Jednym z takich projektów jest turniej, realizowany na stadionie Stoczniowca w Płocku.

Piękny, jesienny dzień był doskonałym tłem dla turnieju piłkarskiego, który odbył się 29 października na stadionie Stoczniowca w Płocku. Wzięło w nim udział 12 drużyn, które przyjechały z całej Polski:

 • Stoczniowiec Płock
 • Akademia GKS Bełchatów
 • KKS Granica Kętrzyn
 • Stowarzyszenie Sportu Młodzieżowego Wisła Płock
 • Delta Słupno
 • Ursus Warszawa
 • Lider Włocławek
 • Uczniowski Klub Sportowy GOL Brodnica
 • AKS SMS Łódź
 • Sportis Academy Łochowo
 • Radomszczańska Akademia Piłkarska RAP Radomsko
 • Jaguar Gdańsk.

– Turniej, który odbywa się dzisiaj, jest przeznaczony dla rocznika 2013, czyli 9-letnich dzieci – mówi Piotr Noga, prezes Klubu Sportowego Stoczniowiec Płock. – To drugi z cyklu czterech tegorocznych turniejów. Pierwszy odbył się 1 października, kolejny planujemy 19 listopada, a zakończymy 11 grudnia turniejem dla najmłodszych dzieci, z rocznika 2015 i młodszych, ale to będzie już turniej halowy – wyjaśnia prezes KS Stoczniowiec Płock.

W szkoleniu dzieci i młodzieży wsparcia finansowego udziela PKN ORLEN.

– Turnieje i zbieranie doświadczeń są nieodłączną częścią szkolenia sportowego dzieci i młodzieży – podkreśla Piotr Noga. – Wsparcie ORLENU to bardzo duża pomoc dla nas. Dzięki temu możemy zapraszać drużyny z całego kraju. Dzisiejszy turniej jest chyba najlepiej obsadzony z dotychczas organizowanych, przyjechało do nas 12 drużyn. Gramy grupowo, więc po rozgrywkach grupowych przejdziemy do fazy pucharowej – tłumaczy.

Jak zmieniło się funkcjonowanie klubu po remoncie obiektu, który rozpoczął się w 2016 roku?

– Dzięki tej inwestycji, mamy stworzone warunki do rozwoju, a dzięki temu możemy rozwijać się w sposób organiczny, zakładać drużyny, szkolić je profesjonalnie. Obecnie szkolimy już około 220 dzieci – mówi prezes KS Stoczniowiec Płock.Podkreśla też, że nie ustają przygotowania bazy szkoleniowej do dalszego rozwoju.

– Mam nadzieję, że klub wróci do najlepszych swoich lat w zakresie szkolenia, a czynnik infrastruktury jest jednym z najważniejszych – podsumowuje Piotr Noga.

Rozgrywany turniej stał się też okazją do pikniku rodzinnego, a oprócz zmagań sportowych, prowadzona była także zbiórka przez Wolontariuszy z Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” na turnus rehabilitacyjny dla Kajtka Mokrzkiego. Wolontariusze przygotowali kawę, herbatę, domowe wypieki, zupę grochową i gulaszową, a także kiełbasę z grilla czy czekoladę na gorąco. Prowadzona była również loteria fantowa.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, a zawodnicy pamiątkowe medale. Dodatkowo, statuetkę otrzymał najlepszy zawodnik w danej drużynie, wytypowany przez trenera. Wybierano także najlepszego Bramkarza i Króla Strzelców.

Partnerem turnieju jest Ekipa FutbolGang oraz Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej / MZPN Delegatura Płock.
Turniej jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. PKN ORLEN jest Sponsorem szkoleń piłkarskich dzieci i młodzieży w KS „Stoczniowiec” Płock.

Piotr Noga, prezes KS Sportowiec Płock

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU