Piknik dla rodzin w szkole specjalnej – już po raz szósty

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Płocku po raz szósty zorganizowany zostanie Piknik Rodzinny. To coroczna impreza integracyjna dla uczniów wszystkich placówek specjalnych. Planowanych atrakcji ma być dużo.

To będą cztery godziny wypełnione po brzegi aktywnościami dla chorych dzieci. Jak zapewniła w rozmowie z nami Anna Klekowicka, nauczycielka w szkole specjalnej, dużo aktywności powróci, lecz są też nowości.

– Impreza jest skierowana do wszystkich uczniów szkół specjalnych i placówek z oddziałami integracyjnymi z terenu Płocka i powiatu – wyjaśnia Anna Klekowica, nauczycielka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Płocku. – Chcemy pokazać, że my też potrafimy się bawić i integrować – dodała.

Ponownie będzie głośna muzyka (na rozstawionej scenie wystąpi zespół Rockers) i mnóstwo zabawy – WOPR zaprezentuje uczniom swój sprzęt, odbędzie się spotkanie z funkcjonariuszami policji, straży pożarnej czy Lwem Honorkiem ze straży miejskiej. Odbędzie się m.in. pokaz tresury psów straży miejskiej, szybka nauka judo czy brazylijskiej sztuki walki. O rytm zebranych podopiecznych i gości zadba grupa Fame, która urządzi pokaz tańca.

Nie oznacza to jednak, że na liście atrakcji zabraknie nowości. Przez cały czas trwania imprezy (tj. od godziny 10 do 14) o dobry humor uczniów dbał będzie clown Pajka, a o dobre emocje zadbają motocykliści z klubu Glowing Club of Poland, którzy przyjadą na swoich lśniących maszynach.

Głównym punktem imprezy będzie zaś finał akcji Fundacji ING Dzieciom “Wiele za tak niewiele”. Szkoła, wraz z wolontariuszami ING, w ramach projektu m.in. propagowali aktywny tryb życia wśród uczniów, jak również edukowali ich w obszarze szeroko pojętej bankowości. – Nieważne z jakimi dolegliwościami nasi uczniowie się zmagają, wcześniej czy później będą musieli zmierzyć się z takimi wyzwaniami jak pierwsze przelewy internetowe czy proces zakładania konta – mówiła w rozmowie z nami Klekowicka. – Chcemy im w tym choć trochę pomóc – stwierdziła.

Szósty Piknik Rodzinny odbędzie się 31 maja w godzinach od 10 do 14 na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Płocku.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji