Piękny jubileusz w gminie Radzanowo

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

24 listopada w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie miała miejsce wzruszająca uroczystość. Osiem par małżeńskich zostało uhonorowanych przez Wójta i Kierownika Stanu Cywilnego, złotymi medalami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie.

Złote gody, czyli pół wieku razem ze swoją drugą połówką idą przez życie:
– Czesława i Zygmunt Kaczyńscy
– Lidia i Lucjan Kłysiak
– Grażyna i Szczepan Kopyt
– Anna i Henryk Mioduscy
– Kazimiera i Stefan Nowaccy
– Danuta i Stanisław Pejta
– Sabina i Tadeusz Wachol
– Janina i Ryszard Żaglewscy.

Wyróżnienie medalami Prezydenta RP, które wręczyli Wójt Gminy Radzanowo Sylwester Ziemkiewicz i Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Agnieszka Grabarczyk, to ogromny zaszczyt i wyróżnienie. 50 lat wspólnej miłości, wsparcia, zaufania, wzruszeń, słabości i planów – musi być przykładem dla wszystkich nas. Codzienna troska, przeciwności losu, a także spełnione i niespełnione plany oraz marzenia, to brzmi nieco jak bajka, która ma właśnie miły akcent.

Tak to właśnie jest, że ten czas zbudował wiele na drodze wyróżnionych par. Silne więzy małżeńskie dziś nie zawsze mają moc i przetrwanie, ale, jak pokazuje przykład uhonorowanych, nigdy nie wolno wątpić w swoją miłość.

Wśród gości zaproszonych na tę ceremonię oczywiście nie mogło zabraknąć rodzin par, które przeżywały to wyróżnienie równie emocjonalnie. Również strona duchowna z gminnych parafii doceniła więzy tych par – ks. Janusz Wiśniewski i ks. Franciszek Stepnowski, którzy nie kryli radości z tak wspaniałej rocznicy. Nie zabrakło oczywiście życzeń i okolicznościowego tortu, jak również zdjęć.

Nasza redakcja wszystkim wyróżnionym małżonkom składa Serdeczne życzenia i gratulacje, jednocześnie życząc kolejnych tak pięknych jubileuszów.

Marek Wojciechowski

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji