REKLAMA

Patostreamerzy z kryminalną przeszłością będą walczyć w Płocku. Promuje to urząd miasta

REKLAMA

W sobotę w ORLEN Arenie w Płocku ma odbyć się gala Clout MMA. Otrzymaliśmy informację, w której autor zwraca uwagę zarówno na pojawiającą się agresję i wyzwiska podczas tego wydarzenia, jak i zawodników, często wywodzących się ze środowiska patologicznego. Wydarzenie promowane jest m.in. na billboardach należących do Urzędu Miasta Płocka.

Clout MMA – przemoc, agresja i wulgaryzmy

Wiadomość, którą otrzymaliśmy w kontekście zaplanowanej w Płocku gali Clout MMA, wywołuje mocny przekaz.

PowiązaneTematy

– W trakcie wydarzeń federacji pojawia się przemoc fizyczna, agresja, wyzwiska, a także promocja sprawców przemocy czy przestępców. Czy chcą Państwo być kojarzeni z takimi wartościami i treściami, zwłaszcza w kontekście #PandoraGate i dostępu dzieci do treści przemocowych i seksualnych? – pisze autor listu.

Jak tłumaczy, federacja Clout MMA obok pojedynku niepełnoletnich chłopców, ogłosiła pojedynek „50-letniej patostreamerki po pobycie w więzieniu, oskarżonej sądownie o przemoc domową* (Małgorzata Z. „Magical”), i 19-latki, która jest idolką dzieci”.

– W trakcie transmisji na YouTubie inni kryminaliści przyznawali, że trafiają do „małolatów” i przedstawiali im zasady więzienne czy umawiali się na ustawki. Na ekranie w trakcie konferencji specjalnie puszczane były ponownie fragmenty pobić i przemocy fizycznej w trakcie rozmów (47:00, 52:40, 1:42:00, 2:53:00). Zawodnicy na żywo wielokrotnie rzucali się przedmiotami, pluli i bili, a także wyzywali od „ci*t”, „p*zd” i „szmat”. Wszystko to na federacji, która dociera do dzieci: jej twarzą jest idolka dziewczynek. Na wcześniejszej gali do dwóch pojedynków nie doszło ze względów kryminalnych: jeden mężczyzna został złapany, by odsiedzieć wyrok, drugi uciekł z kraju po wydaniu za nim listu gończego – argumentuje autor listu.

Faktycznie, podobne opinie znaleźliśmy po wpisaniu samej nazwy gali w wyszukiwarkę. „Clout MMA dotarło do granicy żenady. „Który lekarz na to zezwolił?” – pisze Plotek.pl. „Clout MMA przekroczyło granice żenady. Oto „najgłośniejsza walka w historii freak fightów” – to tytuł Sport.pl. I kolejny artykuł o tej gali: „Uprawiała seks z trzema raperami. Mało? „Bił matkę”. Teraz są absolutnymi gwiazdami”.

 

@prawomarcina Clout MMA czy może 🤡 MMA #prawomarcina #prawo #prawnik #cloutmma #clout #magical #nikita #goha ♬ 夜店Paris巴黎 – 奶盖

Prezydent Płocka: Nie będę wypowiadał się o tym, co dopiero się zdarzy

Problem promowania przez urząd miasta i spółkę miejską tego typu wydarzeń podniosła podczas październikowej Sesji Rady Miasta Płocka przewodnicząca klubu radnych PiS, Wioletta Kulpa.

– Za pieniądze publiczne powinny być promowane wartości, które są dobrze przyjęte w kontekście odbioru społecznego. Myślę tu o wartościach, które absolutnie nie promują przemocy, bluźnierstw, nie ingerują w wartości religijne – podkreślała podczas sesji radna Wioletta Kulpa. – W sobotę w ORLEN Arenie w Płocku ma odbyć się gala Clout MMA, a w trakcie tego wydarzenia pojawia się przemoc fizyczna, agresja, wyzwiska, a także promocja sprawców przemocy czy przestępstw – wymieniała radna.

Przytoczyła również krótkie opisy uczestników, którzy mają konflikt z prawem i to, jak zachowywali się zawodnicy podczas prezentacji.

– W związku z tym miałabym apel, aby Miasto Płock, jako właściciel wynajmowanych obiektów, analizowało komu wynajmowane są miejskie obiekty i aby w pewnych sytuacjach pieniądz nie brał górę – zaznaczyła Wioletta Kulpa.

Do jej słów odniósł się prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

– To, o czym pani radna mówi, nie ma nic wspólnego ani z kulturą, ani z materiałem, który został państwu przedstawiony. Rozumiem, że jakieś wydarzenie ma odbyć się w sobotę w ORLEN Arenie. Rzeczywiście, firma podpisała ze spółką miejską, z MOSiR-em umowę na wynajęcie ORLEN Areny. Jest to normalnie funkcjonująca firma. Dzisiaj nie będę wypowiadał się na temat tego, co dopiero będzie w sobotę. Za to odpowiedzialność biorą organizatorzy i mam nadzieję, że do tych gorszących scen nie będzie dochodziło. Wywoływanie w tym momencie tego tematu nie ma żadnego związku z tym, o czym rozmawiamy na sesji – stwierdził Andrzej Nowakowski.

Dziennikarka: Czy miasto Płock i Orlen chcą promować tego typu patotreści, które docierają do dzieci?

To, czego nie zauważył prezydent Płocka, wychwycili już dziennikarze ogólnopolscy. I nic dziwnego, skoro wśród zawodników tej gali, którą Urząd Miasta Płocka promuje na własnych billboardach (a które w założeniu miały służyć wyłącznie kampaniom społecznym prowadzonym przez urząd miasta i spółki miejskie), jest na przykład Tomasz „Szalony Reporter” Matysiak z kryminalną przeszłością, który łącznie siedział w więzieniu 6 lat, głównie za przestępstwa gospodarcze. Czy Denis Załęcki, który spędził rok w więzieniu, a sama jego obecność na gali wywołała burdę wśród kibiców. Jest też Katarzyna „Lala Laluna” Alexander, zatrzymana przez policję po awanturze w hotelowym pokoju, w którym znaleziono narkotyki.

Clout MMA promowane na billboardach Urzędu Miasta Płocka

Kontrowersję wzbudza też Gosia Magical, 50-letnia kobieta z uzależnieniem od alkoholu, oskarżona o przemoc domową i pobicie konkubenta. Walczyć będzie z Nikitą, byłą dziewczyną jej syna, Daniela Magicala, którego zachowanie doprowadziło do zablokowania go na portalu YouTube.

Dosadnie na ten temat wypowiedziała się znana dziennikarka, Karolina Korwin-Piotrowska, udostępniając post Mai Staśko, która pisze: „Ciekawe też czy miasto Płock i Orlen chcą promować tego typu patotreści, które docierają do dzieci? Zwłaszcza w trakcie Pandora Gate”.

Dziennikarka jest oburzona, że sponsorem tytularnym hali, w której odbędzie się Clout MMA, jest Orlen i komentuje: „Serio?! @grupaorlen sponsoruje i promuje tę patologię?”

Wyjaśnijmy jednak, że ORLEN, jako sponsor tytularny obiektu (a nie właściciel) nie ma możliwości wpływania na to, komu wynajmowany jest budynek. Mimo tego, zapytaliśmy w koncernie jak spółka odnosi się do promowania tak negatywnych wartości przez Miasto Płock.

– Szanowna Pani, wartości, o których Pani pisze, nie są zbieżne z wartościami naszej marki. ORLEN nigdy nie wspierał podobnych inicjatyw i nie zgadza się, żeby marka była utożsamiana z tego typu wydarzeniami. ORLEN nie jest jednak właścicielem obiektu, na którym ma odbyć się wspomniane wydarzenie i nie ma wpływu na kalendarz imprez, za których organizacje odpowiada Urząd Miasta Płock i administrator obiektu – miejska spółka MOSiR. Tym niemniej, w świetle przekazanych informacji, skontaktujemy się zarówno z właścicielem, jak i administratorem, żeby wyjaśnić całą sytuację i przekazać naszą dezaprobatę dla organizacji podobnych wydarzeń – czytamy w odpowiedzi ORLENU.

Sprawa jest niewątpliwie kontrowersyjna i, w naszej opinii, urzędnicy zdecydowanie uważniej powinni przyglądać się firmom, które promują w miejskich obiektach i na miejskich billboardach.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 11

 1. Gjvjg says:

  I dobrze niech walczą… jak są u nas festiwale- hip hop i audioriver to też jest patologia- piją, palą i ćpają w miejscach publicznych- w parkach , na plaży na starym rynku i nikt nie protestuje…..A tu nagle protest. Hipokryzja….

 2. Konfucjusz says:

  Zarząd
  Marcin Jeżewski – Prezes Zarządu
  Łukasz Jankowski – Wiceprezes Zarządu
  Podziękujmy tym Panom zarządzają Mosirem

 3. Konfucjusz says:

  Ponad sto lat temu – 10 kwietnia 1921 r. – Marszałek Józef Piłsudski odznaczył Płock Krzyżem Walecznych za obronę miasta przed bolszewikami 18 i 19 sierpnia 1920 roku.Wstyd promowanie patologii.

 4. Ela says:

  ..przegięcie…nie pasuje do miasta Bohatera , dawnej stolicy, …wstyd..nie od każdego należy brać kasę

 5. popo says:

  Syna zabiorę aby miał rozrywkę od szkoły :D

 6. Ola says:

  A najlepsze jest to że ten tiktoker swoim filmikiem podsycił jeszcze bardziej atmosferę i zachęcił głupków do oglądania bo bagno sprzedaje się najlepiej .

 7. Xyx says:

  Brawo Mosir BRAWO ile tego jeszcze kiedy ktoś zrobi porządek z tym zarządem spółki przecież to woli o pomstę do niejako odwołał pseudo przexesa

 8. Ohkb says:

  I tak oto wygląda zarządzanie miejskimi spółkami i wydawanie publicznej kasy

 9. Murarz says:

  Nie zapomnijcie Pisowskie wysłanniki że Orlen teraz jest sponsorem tej Gali!!!

  • Tp says:

   Czytaj ze zrozumieniem łosiu, Orlen nie jest sponsorem..

 10. zoska says:

  Czyli będzie się bić teściowa z niedoszłą synową? xD marzenie nie jednej dziewczyny pobić teściową hahahahaha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: