REKLAMA

Paraolimpijska dyscyplina Boccia zawita do szkoły w Goślicach

REKLAMA

Od września do końca listopada br. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Krok do Przodu”, które prężnie działa przy Zespole Szkół Specjalnych w Goślicach, realizuje projekt „Bawimy w Boccie”. Projekt dofinansowany jest przez Fundację BGK w programie „Sport na Start” – 2022.

Przedsięwzięcie, w którym wezmą udział dzieci i młodzież niepełnosprawna, uczące się w Zespole Szkół Specjalnych w Goślicach, jest zachęcenie do zdrowego trybu życia poprzez aktywność sportową, jaką jest gra w paraolimpijską dyscyplinę Boccia. Jest to sportowa dyscyplina paraolimpijska, która wywodzi się od włoskiej gry w bule. Nie ma w niej ograniczeń wiekowych i, co ważne, sprawnościowych. Ma minimalne wymagania, dotyczące placu gry. Dodatkowym atutem są proste zasady i nieskończenie wiele rozwiązań taktycznych.

PowiązaneTematy

To właśnie te cechy sprawiły, że w boccię mogą z powodzeniem grać osoby niepełnosprawne o różnym stopniu niepełnosprawności.

Po zapoznaniu się z zasadami gry, uczestnicy będą mogli wziąć udział w zawodach sportowych rangi regionalnej i ogólnopolskiej, co da im możliwość rywalizacji sportowej, opartej o odpowiedzialność i sprawiedliwość, umożliwi również poznanie ich mocnych i słabych stron, podniesie wiarę we własne możliwości, wzmocni sprawność fizyczną oraz wykształci umiejętność radzenia sobie z trudnościami w trakcie zawodów sportowych, jak i życiu codziennym.Zajęcia sportowe dla grupy 15 uczestników odbywają się raz w tygodniu po dwie godziny. Na zakończenie projektu, odbędzie się turniej Bocci.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU