Po pierwszej edycji Festiwalu Food Truck w Płocku, Galeria Mazovia postanowiła ponownie dać możliwość płocczanom poznania smaków świata. W sobotę i w niedzielę plac przy galerii zajęły ciekawe samochody z równie ciekawym jedzeniem.

“Osiołkowi w żłoby dano” – nieco bezradnie skomentował jeden z uczestników sobotniej uczty jedzeniowej przed galerią Mazovia. Nie dziwimy się tej reakcji – naprawdę było z czego wybierać.

Wśród 15 samochodów, można było znaleźć również “kwiatki” motoryzacyjne. Na przykład policyjny chevrolet camaro reklamował burgery, a specyficzna ciężarówka Citroën H kuchnię francuską. Doskonałe były chińskie pierożki gotowane na parze w wersji mięsnej i wegetariańskiej, serwowane przez Parowóz, my natomiast mieliśmy okazję spróbować perfekcyjnego burrito.

Okazale prezentowało się również stoisko z kuchnią średniowieczną, napotkani znajomi chwalili serwowane tam potrawy. Dla żądnych nietypowych smaków polecić możemy natomiast bubble tea, podawane przez Bubbleology Polska.

Nie sposób wymienić wszystkich potraw, możemy pokusić się natomiast o prezentację food trucków, które jeszcze jutro zaserwują płocczanom ucztę smaków: Tio Malo, Burger Station, The Waffles, Parowóz, Krucjata Smakiem, Dogzn Fries, Celtyckie Smaki, Zapiekanki Tradycyjne, Flamaster, The Bandits, Bubbloogy, Eat on The Street, Choco kebab, Paris Minuit Crepes i Fresh Burger.

Jeśli nie zdążyliście dzisiaj spróbować tych smakołyków, macie jeszcze możliwość nadrobienia tego jutro, 17 lipca. Od godz. 11 do 19 będzie trwał drugi dzień festiwalu.

 Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Paulina_Snapseed

Jesień zadomowiła się na dobre, co widać chociażby po strojach płocczan. Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice naszego miasta, aby wybrać osoby, które dostosowały się do zmian w pogodzie nie tylko pod kątem chłodniejszej aury, ale i mody. Zobaczcie kolejny odcinek “Płockiego stylu”.


Ostatnie Informacje