ORLEN Wisła Płock – zdecydowane zwycięstwo nad Puławami

W niedzielnym meczu PGNiG Superligi ORLEN Wisła Płock spotkała się z KS Azoty Puławy. Jak się okazało, 13. kolejka nie była pechowa dla płockiej drużyny, która pokonała gości 28:17.

To spotkanie było szczególnie szczęśliwe dla stojącego w bramce Adama Morawskiego, który zaliczył ponad 50 proc. skuteczności interwencji. Jednak i pozostali zawodnicy ORLEN Wisły Płock byli w dobrej formie. Pod koniec pierwszej części Puławianie, po motywacyjnej rozmowie z trenerem, rozpoczęli systematyczne odrabianie strat, dzięki czemu wynik do przerwy brzmiał 12:10.

Druga połowa, choć na początku nieco chaotyczna, przyniosła zamierzony efekt. Celnie rzucał Michał Daszek, w bramce Adam Morawski stał nieomal murem, dzięki czemu w 50. minucie było już 24:15. Końcówka spotkania to świetna wrzutka, rozegrana pomiędzy Przemkiem Krajewskim i Michałem Daszkiem, a wieńcząca wynik meczu na 28:17.

ORLEN Wisła Płock – Azoty Puławy 28:17 (12:10)

ORLEN Wisła: A.Morawski, A.Borbely – M.Daszek(9, 4/5k), L.Mihić(1), I.Źabić(2, 1/2k), R.Sulić(5), P.Krajewski(2), D.Racotea, I.Moya(5), O.Zdráhala, N.Obradović(3), M.Tarabochia(1), J.Toledo, Z.Mlakar,

Azoty: V.Bogdanov, V.Koshovy, A.Skrabania(1), M.Seroka(2, 0/1k), Ł.Rogulski, P.Grzelak(1), T.Kasprzak, A.Kaleb, M.Panić(1), P.Podsiadło(3), K.Łyżwa, P.Masłowski(2), N.Prce, W.Gumiński(5, 4/4k), V.Titow(2),

Upomnienia: N.Obradović, J.Toledo, – M.Panić, P.Podsiadło, P.Masłowski,

Kary: Orlen Wisła 14 min (M.Daszek 2 min, L.Mihić 2 min, I.Źabić 2 min, R.Sulić 2 min, D.Racotea 2 min, N.Obradović 2 min, J.Toledo 2 min, ) – Azoty 10 min (Ł.Rogulski 4 min, P.Grzelak 4 min, V.Titow 2 min).