Orlen Wisła Płock ma nowego trenera

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

23 czerwca odbyła się konferencja prasowa, podczas której został oficjalnie przedstawiony nowy trener Wisły Płock – Piotr Przybecki. Już od 1 lipca zastąpi on dotychczasowego Manolo Cadenasa.

Piotr Przybecki to polski piłkarz ręczny, były reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Europy 2004. Zanim trafił do Wisły Płock, był szkoleniowcem w klubie Śląsk Wrocław, z którym związał się na okres 2 lat. W końcu przyszedł czas na zmiany…

Jak zapowiedział, nadal będzie współpracował z dotychczasowym sztabem szkoleniowym, czyli Krzysztofem Kisielem oraz Arturem Góralem.

– Chciałbym z drużyną Orlen Wisły Płock grać o jak najwyższe cele. Wiem, że to duże wyzwanie i chcemy je podjąć. Być może kiedyś uda nam się zdetronizować Kielce – mówił.

Jak się okazuje, oprócz nowego szkoleniowca, została poruszona druga, równie ważna kwestia. Zespół podpisał kolejną umowę sponsorską z PKN Orlen, która będzie obowiązywała aż do 30 czerwca 2019 roku. Także Miasto Płock podjęło się dalszego finansowania grupy.

W połowie lipca ruszą przygotowania do nowego sezonu, pod okiem nowego trenera. Cele postawione na najbliższy czas to przede wszystkim walka o mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski, a także długo wyczekiwany awans do rundy TOP 8 w Lidze Mistrzów.

Na tę chwilę drużyna liczy 17 zawodników. Nie jest to jednak stały skład, gdyż okazuje się, że już niebawem dołączy do niej dwóch nowych graczy: bramkarz i rozgrywający.

Trwają również rozmowy i ustalenia odnośnie zawodników, którzy mieliby znaleźć się na pozycji rozgrywającego. W ich finalizacji nie jest problemem kwestia finansowa, lecz rozbieżność dotycząca długości trwania umów. Orlen Wisła Płock nie chce podpisywać kontraktu na rok, a minimum na dwa lata. Tylko takie kontrakty uwzględnia w swoich negocjacjach. Rozmowy trwają, a więc wciąż możemy mieć nadzieję, że zakończą się sukcesem. Decyzję zespół zostawia już samym zawodnikom.

Oby nowe zmiany przyniosły jeszcze większe efekty i powiększyły dorobek sukcesów Orlen Wisły Płock. Będziemy mogli się o tym przekonać już od najbliższego sezonu 2016/2017.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji