Ojciec Święty poświęci kamień pod budowę płockiego ołtarza

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Oficjalnie Światowe Dni Młodzieży w Krakowie rozpoczęły się wczoraj. Ale tak naprawdę to dzisiaj jest ten wyjątkowy, najważniejszy dzień, w którym ze swoją pierwszą wizytą do Polski przyjeżdża papież Franciszek. Czekają na niego wszyscy, szczególnie młodzież zgromadzona w Krakowie. Wybrała się tam też grupa Płockiego Hufca Harcerzy ZHR i 1 Maszewskiej Drużyny Harcerzy “Białe Wilki”, którzy mają przed sobą misję – poproszą Ojca Świętego o poświęcenie kamienia węgielnego, pod budowę jednego z płockich ołtarzy.

Jak podaje portal ekai.pl, błogosławieństwa do wykonania tego zadania udzielił młodym ludziom sam biskup płocki Piotr Libera. Kamień węgielny ma zostać wykorzystany pod budowę ołtarza w kaplicy Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży “Studnia” w Płocku. Do tej pory kaplica nie doczekała się ołtarza głównego. Członkowie duszpasterstwa mają nadzieję, że kamień poświęcony przez papieża będzie motywem i zapoczątkowaniem jej budowy.

Tuż po zakończeniu ŚDM, młodzież z Płockiego Hufca Harcerzy ZHR i 1 Maszewskiej Drużyny Harcerzy “Białe Wilki”, przypłyną z kamieniem oraz obrazem Jezusa Miłosiernego do Płocka. Samodzielnie zbudowali dwie tratwy, którymi przewiozą te wyjątkowe rzeczy.

tratwy-kraków-2016

O szczegółach pomysłu i jego przebiegu pisaliśmy dokładniej we wcześniejszym artykule.

Krakowski obraz przypłynie do Płocka

Powrót młodzieży do Płocka przewidziany jest na 21 sierpnia.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Harcerze, którzy zbudowali tratwy to 1 Maszewska Drużyna Harcerzy “Białe Wilki” z Płockiego Hufca Harcerzy ZHR, a nie Hufca ZHP.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji