Ogólnopolski Strajk Kobiet również w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

– Spotykamy się o godzinie 16 na parkingu między Politechniką Warszawską a Stanisławówką (aleja Stanisława Jachowicza 2), następnie będziemy szły ulicami: Nowy Rynek, Tumska, Henryka Sienkiewicza, Kolegialna, Grodzka i zakończymy na Starym Rynku przed Ratuszem – informuje Klaudia Dulka, organizatorka strajku w Płocku. – Przewidywany koniec ma nastąpić koło godziny 18 (godzina “K”) – dodaje.

Płockie kobiety również organizują strajk przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. 3 października biorą wolne, a o godz. 16 wyruszają na marsz. Klaudia Dulka podkreśla na stronie wydarzenia na Facebook’u, iż: “Marsz jest NO LOGO, walczymy jako społeczeństwo, a nie partia lub organizacja”.

Zauważalne jest duże poruszenie wśród internautów, nie tylko kobiet – wspierają je również mężczyźni. Około tysiąca osób deklaruje, że weźmie udział w wydarzeniu. – Jesteśmy inicjatywą obywatelską, niepowiązaną z żadną partią polityczną, ani pozarządowymi organizacjami związanymi z polityką! – uściśla Klaudia Dulka. – Marsz jest legalny, wydane zostało w tej sprawie oficjalne pozwolenie urzędu miasta – dodaje.

Choć prognozy pogody są niekorzystne, organizatorka nie zamierza się przejmować. – Dziewczyny zabieramy parasole i gwizdki, wszystko, czym możemy robić hałas! Prosimy o ubranie się na czarno, zabranie plakatów i wieszaków, najlepiej metalowych. Damy radę! Widzimy się za parę godzin – zagrzewa do walki Klaudia Dulka.

Sobotni protest kobiet w Łodzi, 2.10.2016, wzięło w nim udział około 1500 osób

Sobotni protest kobiet w Łodzi, 2.10.2016, wzięło w nim udział około 1500 osób

Przypominamy, iż protest związany jest z ogólnopolską akcją protestacyjną związaną z wpłynięciem do Sejmu projektu ustawy radykalizującej prawo aborcyjne w Polsce z 1993 roku. Zgodnie ze zgłoszonym projektem, Stop Aborcji ma na celu “dostosowanie niektórych przepisów ustawy z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (…) oraz ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (…) tak, by obydwie rzeczywiście realizowały wyrażoną w art. 38 Konstytucji RP1 zasadę ochrony życia ludzkiego. (…)Celem inicjatywy jest przywrócenie pełni praw człowieka, ze szczególnym uwzględnieniem prawa do życia, osobom najsłabszym, które nie mogą samodzielnie się bronić. Jednocześnie, projekt zapewnia realizację zasady równości wobec prawa i służy zakończeniu prawnej
dyskryminacji ludzi w prenatalnym okresie ich rozwoju.”

Joanna Winiarska

Strajk Kobiet w Płocku

Opublikowany przez Petronews Płock na 3 październik 2016

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji