REKLAMA

Od środy zamknięta ulica Tysiąclecia

REKLAMA

Urząd Miasta Płocka informuje, że od środy, 8 maja br., rozpoczyna się przebudowa ul. Tysiąclecia w Płocku. Już od rana tego dnia ulica będzie nieprzejezdna. Jeśli prace nie opóźnią się, ulica powinna być przejezdna do końca roku.

Czasowa organizacja ruchu, która zacznie obowiązywać 8 maja w godzinach porannych, obejmuje odcinek od skrzyżowania Łukasiewicza-Miodowa do skrzyżowania Rembielińskiego.

– Ograniczenia będą polegały na całkowitym zamknięciu ul. Tysiąclecia na odcinku od skrzyżowania ul. Łukasiewicza – ul. Miodowa do skrzyżowania z ul. Rembielińskiego. Dopuszczony będzie wyłącznie dojazd do posesji zlokalizowanych wzdłuż ul. Tysiąclecia – ruch jednokierunkowy w kierunku od ul. Rembielińskiego do ul. Łukasiewicza – wyjaśnia Konrad Kozłowski z referatu informacji miejskiej płockiego urzędu miasta.

Koszt przebudowy ul. Tysiąclecia to 14,1 mln zł, a inwestycja realizowana jest w ramach zadania pn. Rozdział kanalizacji ogólnospławnej na kanalizację sanitarną i kanalizację deszczową w ul. Tysiąclecia wraz z rozbudową ul. Tysiąclecia oraz skrzyżowania ul. Bielskiej z ul. Mickiewicza i ul. Tysiąclecia przez Wodociągi Płockie i MZD.Kontrakt z wykonawcą obowiązuje do marca 2020 r., natomiast ulica – zgodnie z planem – ma być przejezdna do końca roku 2019 r.

Objazdy Komunikacji Miejskiej Płock

W związku z zamknięciem dla ruchu ulicy Tysiąclecia na czas przebudowy od 8 maja 2019 r. do odwołania (wstępnie do grudnia 2019 r.) autobusy linii 0, 2, 7, 10, 15, 19, 31, 32, 101, 102, N1 i N3 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

 • Autobusy linii 0, 2, 7, 10, 19, 101, 102, N1 i N3 w obydwu kierunkach kursować będą Alejami Kobylińskiego i ulicą Łukasiewicza (przez przystanek Hermana).
 • Przystanki Zgliczyńskiego i Rembielińskiego na ul. Tysiąclecia w obydwu kierunkach będą nieczynne.
 • Na ul. Miodowej przy skrzyżowaniu z ul. Łukasiewicza (przy przychodni) ustawiony będzie przystanek zastępczy dla autobusów linii 0, 2, 10, 19, 31, 101, 102, N1 i N3 jadących z centrum w kierunku ul. Miodowej i Skarpy.
 • Autobusy linii 31 pojadą ulicami Łukasiewicza (przez przystanek Hermana), Miodową i Gałczyńskiego. Ulicami Bielską i Narodowych Sił Zbrojnych kursować będą w zamian autobusy linii 32.
 • Autobusy linii 15 kursować będą ulicą Łukasiewicza przez przystanek Nowowiejskiego (przy Ekonomiku) i Alejami Kobylińskiego.
 • Autobusy linii 0 z przystanku Jachowicza (Bielska) 03 (na ul. Bielskiej naprzeciwko Nadleśnictwa) odjeżdżać będą w kierunku ul. Miodowej, Skarpy i Winiar. W kierunku ul. Kwiatka odjeżdżać będą z przystanku Jachowicza (młyn) w Al. Kobylińskiego.
 • Autobusy zatrzymywać się będą przy wszystkich przystankach na trasie objazdu.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. look says:

  przy takim tepie prac jak rok temu na ul lukasiewicza to bedzie rok

 2. nobix says:

  dlaczego mieszkańcy osiedla Rembielińskiego muszą zasuwać tak daleko na autobusy jadące do szpitala.nie mozna było puscić jakiejś lini ulicą Rembielinskiego???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU