Od kiedy wykąpiemy się na “Patelni”?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po dwóch tygodniach od zamknięcia strzeżonego miejsca do kąpieli na plaży w Grabinie, WOPR podał dzisiaj dobrą informację – płocki Sanepid dopuścił “Patelnię” do ponownego korzystania.

Od 27 czerwca strzeżone miejsce do kąpieli w Grabinie było zamknięte. Jak informowało Rejonowe Płockie WOPR, ze względu na wykrycie bakterii sinic, po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku zadecydowano o wyłączeniu z użytkowania popularnej “Patelni”.

W poniedziałek, 10 lipca, płocki WOPR przekazał dobrą informację. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Płocku dopuściła miejsce do kąpieli w Grabinie do do ponownego korzystania.

Przypomnijmy, że sinice to bakterie, które pojawiają się w wodzie o podwyższonym stężeniu fosforanów i azotanów, czyli, mówiąc wprost, zanieczyszczonej. Ich pojawienie się świadczy o stanie czystości zbiornika wodnego, ale jest też zagrożeniem dla zdrowia osób kąpiących się. Woda z sinicami przypomina gęstą ciecz, a bakterie wytwarzają szkodliwe dla ludzi i zwierząt toksyczne substancje.

Po wykąpaniu się w takiej zatrutej wodzie, mogą nas dopaść różnego rodzaju dolegliwości – zmiany skórne, złe samopoczucie, gorączka, kaszel, bóle brzucha, nudności, wymioty, zapalenie płuc, bóle mięśni czy zawroty głowy.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji