Obwodnica wewnętrzna z dofinansowaniem. Marszałek dał środki unijne

0

Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego i Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka podpisali w przedostatni dzień 2016 roku umowę na budowę kolejnego etapu trasy północno-zachodniej. Uroczyste podpisanie dokumentu odbyło się w delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku.

Oprócz marszałka i prezydenta, w spotkaniu wzięli udział Piotr Zgorzelski, przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i i Polityki Regionalnej, Tomasz Kominek, dyrektor delegatury, Jacek Terebus, zastępca prezydenta ds. rozwoju i inwestycji oraz Wojciech Ostrowski, skarbnik Płocka.

Całość projektu to koszt ponad 164 mln zł, z czego z Unii Europejskiej miasto otrzyma na budowę obwodnicy wewnętrznej środki w wysokości prawie 130 mln zł. Projekt jest dofinansowany w ramach konkursu z Działania 7.1 Transport drogowy.

– To był dobry rok dla regionu płockiego – mówił dziennikarzom marszałek Struzik. Wspomniał o wielu środkach unijnych przeznaczonych na drogi i ochronę zdrowia. – I udało się uratować Mazowsze przed rozbiorem – dodał, mając na myśli planowane wydzielenie Warszawy z województwa. – Udało się dokonać podziału statystycznego Mazowsza, a to daje nadzieję, że po roku 2020 będzie szansa na znaczne wsparcie finansowe dla regionów pozawarszawskich – wyjaśniał zebranym.

O budowie trasy północno-zachodniej w Płocku mówił, że to największy projekt zrealizowany w ramach tego programu operacyjnego. Podkreślił wkład miasta w przygotowanie wniosku i wyraził nadzieję na szybką realizację inwestycji.

– Gdyby nie uszy, śmiałbym się dookoła głowy – cieszył się z pieniędzy prezydent Nowakowski. Podkreślał ważność inwestycji, jej istotę w rozwoju terenów inwestycyjnych, zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu poruszania się po mieście. – Ciężkie pojazdy nie będą niszczyły nawierzchni w mieście – dodał. Zaznaczył, że podpisanie umowy jest wynikiem dwóch lat naprawdę trudnych rozmów.

– Żeby wygrać milion, trzeba wypełnić przysłowiowy kupon, a pan prezydent wygrał 130 milionów – skomentował żartem dofinansowanie Piotr Zgorzelski, poseł PSL. Podkreślał też udział “ludowców” w tworzeniu rozwoju Płocka.

– To będzie całkowicie nowy układ komunikacyjny w Płocku – stwierdził wiceprezydent Jacek Terebus. – Skróci on czas podróży na tej trasie z ok. pół godziny do 8,5 minuty – informował dziennikarzy. Innowacyjność tego rozwiązania dla Płocka porównał do wynalezienia telefonu komórkowego.

– Te pieniądze to prezent dla mieszkańców Płocka na rok 2017 – dodał na zakończenie spotkania z dziennikarzami marszałek Adam Struzik.

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Plocki Styl

Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice Płocka, aby wybrać osoby, którym jesienne słońce…


Ostatnie Informacje

Konkursy
Rozdajemy Lekkie Ciacho!

Specjalnie dla czytelników PetroNews, Lekkie Ciacho, które dostarcza płocczanom pyszne desery bez cukru, przekazuje swoje wypieki do spróbowania. Wystarczy przyjść…