O modzie w kinowej atmosferze

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wakacyjne spotkanie “Porozmawiajmy o modzie” odbyło się wyjątkowo w Kinie za Rogiem, a nie, jak dotychczas, w Wieży Ciśnień. Wydarzenie od początku do końca było utrzymane w iście teatralno-filmowej atmosferze.

Niewielka, ale już zaprzyjaźniona ze sobą grupa kobiet, spotkała się w piątkowe popołudnie w płockim Kinie za Rogiem. Sandra Panuś, znana płocka blogerka, po raz kolejny zachęciła kobiety do rozmowy o modzie.

 – Z modą jestem związana od wielu lat, prowadzę blog, współpracuję z magazynami, ale też doradzam wizerunkowo zarówno kobietom, jak i mężczyznom – mówiła Sandra Panuś, rozpoczynając spotkanie.

Podczas każdego wydarzenia z cyklu “Porozmawiajmy o modzie” przeprowadzany jest wywiad z ciekawą osobą. Tak było i tym razem. Na spotkanie została zaproszona Małgorzata Jędrzejewska – charakteryzator-perukarz. Było nie tylko o modzie, ale także zmianie stylu życia – z wielkomiejskiego szumu, na spokojny rozwój w mniejszym mieście. Małgorzata Jędrzejewska jako chakteryzator-perukarz pracuje od 1999 roku. Najpierw w Warszawie, w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, współpracowała z wybitnymi reżyserami, scenografami i choreografami z Polski i zagranicy. Przygotowywała charakteryzacje dla grup baletowych. W roku 2007 zamieniła wielki świat Opery i Baletu na scenę dramatyczną płockiego teatru.

– Chciałam wrócić do rodzinnego miasta. Warszawa to nie jest mój żywioł. Życie w pędzie zaczęło mnie męczyć. Teraz już wiem, że Płock to moje miejsce na ziemi – przyznała charakteryzatorka.

Będąc w Warszawie, pracowała przy kilku programach telewizyjnych, jak np. “Szymon Majewski Show”, gdzie w “Rozmowach w tłoku” można było zobaczyć jej peruki.

– Pracowałam po 16 godzin dziennie, a kiedy trafiał mi się dzień wolny, nie wiedziałam, co ze sobą zrobić – mówiła Małgorzata Jędrzejewska.

Charakteryzatorka podzieliła się z uczestnikami spotkania wiedzą, jak robi się peruki. Panie wykazywały ogromne zainteresowanie pracą perukarzy. Podczas rozmowy dowiedzieliśmy się np. że potrzeba 72 godzin, by zrobić jedną perukę. Zaproszenie Małgorzaty Jędrzejewskiej okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ oprócz ciekawego zawodu, który wykonuje, interesuje się także modą.

– Oprócz tego, że szyję, to również przerabiam ubrania. Rzadko kiedy noszę oryginalne ubranie zakupione w sklepie, zazwyczaj dodaję do niego coś od siebie – mówiła.

Po wywiadzie i pytaniach od publiczności, przyszedł czas na oglądanie filmu. Na ekranie został wyświetlony obraz Morgan Neville “O krok od sławy”. Reżyser rzuca w nim światło na prawdziwe historie chórzystek i chórzystów, skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki XXI wieku. Triumfalny i jednocześnie chwytający za serce obraz jest zarówno hołdem złożonym głosom, które ukształtowały i wystylizowały muzykę popularną, jak i odzwierciedleniem konfliktów, poświęceń i sukcesów tych, których kariera polegała na współbrzmieniu z innymi.

PetroNews jest patronem medialnym cyklu spotkań “Porozmawiajmy o modzie”.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji