REKLAMA

Nowy szczypiornista w Płocku. Prosto z Hiszpanii

REKLAMA

ORLEN Wisła Płock od nowego sezonu wzbogaci się o nowego zawodnika. Hiszpański praworozgrywający David Fernández Alonso podpisał z płockim klubem trzyletni kontrakt.

Jak informuje SPR Wisła Płock, 23-letni David Fernández Alonso (196 cm/80 kg) od początku swojej dorosłej kariery reprezentuje barwy ABANCA Ademar Leon. Trenuje tam pod okiem dobrze znanego w Płocku byłego szkoleniowca Nafciarzy – Manolo Cadenasa.

W Liga Asobal zadebiutował w 2016 roku, na hiszpańskich parkietach zdobył 175 bramek, z czego 83 w tym sezonie (stanowi to czwarty wynik w trwających rozgrywkach). Uwagę na niego zwrócił selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Jordi Ribera, zgłaszając go do szerokiej kadry na EHF EURO 2020, a wcześniej David był członkiem reprezentacji Hiszpanii do lat 21 oraz wywalczył tytuł mistrza świata juniorów w 2017 roku w Algierii.

– David Fernández jest pierwszym zawodnikiem, z którym podpisaliśmy kontrakt w kontekście sezonu 2020/2021. Obsada prawego rozegrania była przedmiotem intensywnych dyskusji z Xavim Sabate, który sygnalizował konieczność dokonania na tej pozycji pewnych zmian – powiedział prezes SPR Wisły Płock Robert Czwartek. – Pierwszym krokiem było oczywiście podpisanie kontraktu z zawodnikiem, który będzie wpisywał się w charakterystykę oczekiwaną przez trenera, a takim właśnie graczem jest David. Podpisaliśmy trzyletni kontrakt i mam nadzieję, że pod okiem Xaviego David będzie wciąż rozwijał się tak dynamicznie, jak to ma obecnie miejsce, oczywiście z korzyścią dla naszego klubu – dodał prezes.

– Tak jak już wielokrotnie Xavi Sabate powtarzał, szukamy przede wszystkim graczy wszechstronnych, którzy mogą dać odpowiednią jakość zarówno w ataku, jak i w obronie. Przy czym mimo swoich warunków fizycznych nie jest to zawodnik „jednowymiarowy”, ale potrafiący współpracować z zespołem na różnych płaszczyznach – powiedział dyrektor sportowy Adam Wiśniewski. – Rozmowy nie były łatwe, gdyż o jego podpis zabiegało jeszcze kilka klubów, ale cieszymy się, że wybrał naszą ofertę. Myślę, że perspektywa współpracy z Xavim Sabate była naszym mocnym argumentem – stwierdził dyrektor.

– Przychodzę do Wisły, aby być ważnym elementem drużyny i podnosić swoje umiejętności. Mam nadzieję na szybką adaptację, tym bardziej, że dwaj rozgrywający Wisły oraz trener są moimi rodakami – powiedział David Fernández. – W zasadzie każdy, kogo zapytałem, miał pozytywne wspomnienia z Płocka, co z pewnością ułatwiło mi podjęcie decyzji. Rozmawiałem również z trenerem Sabate, który opowiedział mi o wielu sprawach, także jestem podekscytowany perspektywą naszej współpracy – podsumował nowy zawodnik.Klub poinformował, że w ubiegłym tygodniu David Fernández przyjechał do Płocka na testy medyczne.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU