Nowy parkomat w Płocku. Przy… Biedronce

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nasz czytelnik zwrócił uwagę na nowy parkomat, który pojawił się przy markecie Biedronka na płockich Podolszycach. – Sądziłem, że płatne strefy parkowania obejmują tylko obszar Starego Miasta? – pyta zdziwiony.

Jak sprawdziliśmy, faktycznie przed sklepem Biedronka przy ul. Czwartaków 9 stanął parkomat. Nie jest on jednak wpięty w system płockiej strefy płatnego parkowania, obowiązują na nim inne zasady. Parkomat jest własnością sieci sklepów Biedronka.

– Zaznaczamy, że w różnych regionach kraju od kilku lat funkcjonują nieliczne parkingi przy sklepach Biedronka, na których wprowadzono opłaty – wyjaśnia Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela sieci. – Parkingi te zawsze posiadają minimalny gwarantowany okres bezpłatnego postoju. W przypadku sklepu w Płocku wynosi on dwie godziny. Dopiero za kolejną godzinę pobierana jest opłata w wysokości 2 zł za godzinę. Opłata za postój bez biletu wynosi 80 zł, może ona ulec obniżeniu do kwoty 50 zł, jeśli zostanie wpłacona w ciągu 7 dni. Zasady parkowania obowiązujące od 1 marca 2018 r. zostały określone w regulaminie dostępnym na terenie parkingu – tłumaczą w biurze prasowym sieci.

W jakim celu postawiono parkomat akurat w tym miejscu? – Wprowadzenie systemu płatnego parkowania ma na celu przede wszystkim zapewnienie możliwości postoju zmotoryzowanym klientom. Dotyczy to w szczególności lokalizacji o dużym natężeniu ruchu i niewielkiej liczbie miejsc postojowych zajmowanych przez osoby, nie będące klientami sklepu Biedronka – wyjaśnia Biuro Prasowe Jeronimo Martins Polska S.A.

Dodamy, że miejsce parkingowe można wykupić przed Biedronką również przez system Mobilet.

Podziel się:

11 komentarzy

  1. Olać Biedronke na Czwartków i nie robić w niej zakupów ja już namówiłem co najmniej ze sto osób by tam nie robiły zakupów .Niech owad w kropki na Czwartków zdechnie śmiercią naturalną razem z tym parkomatem.

  2. Mamdoscfrajerow na

    A co ma prezydent do parkomatu biedronki? Pretensje trzeba mieć do właściciela Biedronki który ustalił takie zasady. No chyba że ktoś jest lewakiem i wszędzie widzi spisek władzy.

    • Mamdoscfrajerow na

      A co ma prezydent do parkomatu biedronki? Pretensje trzeba mieć do właściciela Biedronki który ustalił takie zasady. No chyba że ktoś jest lewakiem i wszędzie widzi spisek władzy.

  3. Jestem bardzo zadowolony z takiego rozwiązania. Zauważyłem ostatnio że salon samochodowy rozstawia coraz więcej pachołków na parkingu na swoje samochody, z jakiej racji , niedługo cały parking Biedronki obstawia swoimi salonowymi samochodami. Ja je zawsze odstawiam i parkuje, to nie ich parking

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji