Nowoczesna: Chcemy likwidacji straży miejskiej

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płocki oddział .Nowoczesnej zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową, żeby porozmawiać m.in. o dotychczasowych ustaleniach mapy potrzeb mieszkańców. Z zebranych przez nich ankiet wynika, że płocczanie nie chcą straży miejskiej, są za to za budową lepszej pływalni czy dofinansowaniem in vitro.

Przewodniczący płockiej Nowoczesnej, Bartosz Leszczyński, poinformował dziennikarzy, że w miniony czwartek odbyły się wybory zarządu w Płocku. Wkrótce odbędą się też wybory na szczeblu regionalnym, a w listopadzie zaplanowano konwencję krajową tej partii.

Fot. PetroNews

Zarząd Nowoczesnej w Płocku nieco się zmienił. Na cztery najbliższe lata został wybrany przewodniczącym ponownie Bartosz Leszczyński, resztę 8-osobowego zarządu stanowią osoby związane z biznesem, z różnych dziedzin gospodarki, jak podkreślał przewodniczący – takie, które nie przychodzą do polityki w celu osiągnięcia zysków.

Wiceprzewodniczących płockiej Nowoczesnej jest teraz trzech: Anna Karpińska, Jacek Rudzieniec i Łukasz Tomaszewski.

Potrzeby mieszkańców

Przedstawiciele Nowoczesnej przez ostatni rok budowali mapę potrzeb płocczan. Początkowo działo się to na podstawie rozmów z mieszkańcami, obecnie ewoluowało w wypełnianie krótkich ankiet, dotyczących różnych zagadnień problemowych. Badanie ankietowe przeprowadzane były na płockich osiedlach, w sumie zebrano ponad tysiąc opinii.

– Cieszymy się, że w ostatnim czasie Urząd Miasta Płocka poszedł naszą drogą i również stworzył taką ankietę. Jednak ilość i jakość pytań była, moim zdaniem, nietrafiona, a frekwencja tysiąca osób świadczy o tym, że te pytania były bardzo trudne i nieinteresujące. Wypełnienie ankiety zajmowało dużo czasu – mówił Bartosz Leszczyński. – My skupiamy się w każdym tygodniu na zestawie pięciu pytań i z nich możemy pokazać część efektów – dodał.

Z przeprowadzonych rozmów i ankiet, wysnuto jak na razie następujące wnioski:

Fot. PetroNews

81% badanych mieszkańców jest na “tak” dla miejskiego dofinansowania pozaustrojowej metody zapłodnienia in vitro.
– Z tym problemem zmagają się nie tylko płocczanie, jest to problem ogólnopolski. Zdziwiło nas, że chociaż dofinansowanie in vitro było flagowym pomysłem PO, to powstała w Płocku dziwna koalicja z PiS i nasz projekt dofinansowania tej metody z budżetu Płocka został odrzucony. Pierwsze co zrobimy, jeśli wejdziemy do rady miasta, to zawnioskujemy o sfinansowanie tego projektu z budżetu miasta – zapowiedział Bartosz Leszczyński.

Fot. PetroNews

71% badanych mieszkańców jest przeciwnych powstaniu nowej galerii handlowej w Płocku
– My, i jak widać duża część mieszkańców, nie chce nowej galerii. Powinniśmy zająć się tą częścią miasta, która jest zaniedbana, jak Tumska czy Grodzka – mówił przewodniczący płockiej Nowoczesnej. Jak zaznaczył, można to zrobić m.in. poprzez wprowadzenie tekturowego zegara na pierwsze bezpłatne pół godziny parkowania, zamiast wpisywania numeru rejestracyjnego w parkomatach. Tłumaczył, że dla wielu osób jest to problem i obecnie jeśli tylko mogą, to wybierają inne miejsca do parkowania, niż starówka.

Fot. PetroNews

91% na “tak” dla powstania nowej pływalni lub aquaparku
– Prezydent Płocka obiecywał w kampanii powstanie nowej pływalni, nowego aquaparku. Wiem, jaka jest sytuacja z nauką pływania wśród dzieci i młodzieży w naszym mieście. Zainteresowanie jest bardzo duże i ten problem z brakiem miejsc do czynnego uprawiania tego sportu jest dostrzegany na każdym kroku. Jesteśmy za nową pływalnią i mamy nadzieję, że w kolejnych latach pływalnia powstanie, zgodnie z obietnicą – mówił Bartosz Leszczyński. Dodał, że nie ma co się spodziewać, iż taki obiekt będzie dochodowy, jednak nie można patrzeć na sport dzieci i młodzieży pod kątem dochodowości.

Fot. PetroNews

66% badanych mieszkańców jest na “nie” dla straży miejskiej w Płocku
Nowoczesna przedstawiła również dość kontrowersyjny pomysł zlikwidowania straży miejskiej. – Wszyscy o tym po cichu mówią, ale nikt jasno i głośno tego nie przedstawia. W tych przepisach prawa, które obowiązują w tej chwili, straż miejska administruje i pełni rolę ochroniarzy. Jest wiele miast, w których straż miejska została zlikwidowana i tam mieszkańcy świetnie sobie radzą – stwierdził przewodniczący płockiej Nowoczesnej.

Bartosz Leszczyński poruszył też problem zaniedbywania części miasta. – Osiedle Tysiąclecia, Łukasiewicza, ulice Słodkie i Winiary często są pozostawione same sobie, a inwestycje, które były tam planowane, nie dochodzą do skutku, jak na przykład przedszkole na Wielkiej Płycie. Jak można wycofywać się z budowy tak potrzebnego przedszkola w tej części miasta. Podobnie było z przedszkolem przy Gałczyńskiego, gdzie mieszkańcy musieli walczyć o budowę nowego przedszkola – tłumaczył.

Wybory z jednym prezydentem?

Zapytany o to, czy będzie kandydował na prezydenta, Bartosz Leszczyński odparł, że nie została jeszcze podjęta decyzja. Nie jest wykluczona żadna opcja, również i taka, że płocka Nowoczesna poprze obecnego prezydenta.

Bartosz Leszczyński, Fot. PetroNews

– Nie jest żadną tajemnicą, ze spotykamy się na takich rozmowach, czekamy na konkretne rozmowy z partnerami. KOD płocki zainicjował taką grupę do spotkań, może być taka opcja, że utworzymy wspólne listy do rady miasta. Obecnie w rozmowach uczestniczy KOD, Nowoczesna, Platforma Obywatelska i Sojusz Lewicy Demokratycznej – wyjaśnił Bartosz Leszczyński, dodając, że PSL był do tych rozmów również zapraszany.

Czarny wtorek w Płocku

W Płocku odbędzie się ponownie czarny wtorek.

Fot. PetroNews

– Chcemy przypomnieć o prawach kobiet i zbierać podpisy pod projektem komitetu “Ratujmy kobiety” – mówiła Anna Karpińska, wiceprzewodnicząca Nowoczesnej w Płocku. – Przewodniczącą tego komitetu jest Barbara Nowacka, a główne punkty to przywrócenie pełni praw reprodukcyjnych, w tym przywrócenie prawa do legalnego przerywania ciąży do 12. tygodnia, wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej dostosowanej do wieku i etapu rozwoju uczniów, przywrócenie antykoncepcji awaryjnej bez recepty oraz uregulowanie klauzuli sumienia u ginekologów – wymieniała.

Czarny wtorek zapowiedziano na 3 października o godz. 17 spod Stanisławówki. Zakończenie marszu będzie przed ratuszem.

Podziel się:

12 komentarzy

  1. Widać tu głosy PiSdoyebskich nierobów, Patologię ,którą Kurdupel kupił za 500+ i inne darmowe prezenty które są wyciągane z kieszeni ciężko pracujących. Kiedyś kupowali głos za butelkę bełta ale Debile doceniają Debili

  2. Przynajmniej jakieś działania są. Pytają ludzi – to dobre, Sosna ludzi nie pytał i zmienił im nazwę ulicy bez ich zgody. Zadowoleni? Już wole niedoświadczonych nowoczesnych niz zachłannych peeselowców.

  3. Kto wogóle słucha tych głupot o których mówią ci ludzie?? Sami roboty nie maja a innym bedą prace zabierać. Bujać się Ryśki.

  4. Kompromitacja. Znowu polityka negowania wszystkiego bez własnej kreatywności. Słabe, wręcz dziecinne. Moim zdaniem bez szans na wynik.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji