Nowoczesna chce usunięcia Marszałka Sejmu RP

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Partia Nowoczesna zwołała konferencję na temat chaosu w Sejmie. Ich zdaniem, posłom i dziennikarzom odmawia się prawa do wykonywania obowiązków.

Do spotkania przedstawicieli Nowoczesnej w Płocku z dziennikarzami doszło 19 grudnia przed biurem płockiego PiS przy pl. Stary Rynek 5. Przewodniczący płockiego zarządu Nowoczesnej Bartosz Leszczyński i lider ubiegłorocznej listy naszego regionu Marcin Podsędek mówili o tym, co wydarzyło się w Sejmie w miniony weekend.

Zarząd Nowoczesnej zaapelował do polityków PiS o zwołanie posiedzenia Sejmu 20 grudnia i ponowne przeprowadzenie głosowań nad ustawą budżetową, ponieważ, w ich odczuciu, nie zostali dopuszczeni wszyscy posłowie do udziału w obradach i glosowaniach. Żądają również przywrócenia dotychczasowych zasad pracy mediów w parlamencie. Na razie apelują o spokój, ale jeśli nie zostaną wysłuchani, sytuacja może się zmienić.

Póki co, wręczyli senatorowi PiS Markowi Martynowskiemu egzemplarz Konstytucji RP, z prośbą o jej przekazanie posłom PiS.

Jak dowiedzieli się dziennikarze, przewodniczący Partii Nowoczesnej złożył 17 grudnia doniesienie do Prokuratury Okręgowej o możliwości popełnienia przestępstwa i zażądał uchylenia immunitetu parlamentarnego Markowi Kuchcińskiemu, Marszałkowi Sejmu RP. Wniosek uzasadnił tym, iż posłowie nie zostali należycie poinformowani o wznowieniu obrad Sejmu, a głosowanie nad ustawą budżetową odbyło się bez quorum (minimalnej liczby posłów, niezbędnych do podjęcia ustawy), czyli niezgodnie z obowiązującymi przepisami.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji