Nowe radiowozy na ulicach Płocka i Gąbina

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Cztery nowe samochody policyjne pojawią się na ulicach Płocka, a także terenach gminy Gąbin i Słubice. To prezent od Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” oraz Starosty Płocka i samorządu gminy Słubice – instytucje dofinansowały zakup radiowozów.

Jak wyjaśnia rzecznik płockiej policji, 50% zakupu sfinansowano dzięki funduszom przekazanym przez samorządy lub fundacje i stowarzyszenia, natomiast pozostałe 50% to fundusze policji.

Trzy radiowozy (ople astra kombi) dofinansowała Fundacja Orlen Dar Serca – trafią one do Wydziału Ruchu Drogowego płockiej policji, natomiast czwarty radiowóz został dofinansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Płocku i Samorządu Gminy Słubice – tym autem będą jeździli policjanci, pełniący służbę na terenie gmin Gąbin i Słubice.

Uroczyste przekazanie pojazdów Wydziałowi Ruchu Drogowego odbyło się w piątek, 12 stycznia w Płocku.

– Działania w zakresie poprawy bezpieczeństwa to bardzo ważne zaangażowanie naszej Firmy na rzecz społeczności lokalnej, dlatego doceniając starania Policji w Płocku wspieramy po raz kolejny zakup samochodów do interwencji – powiedziała Wioletta Kulpa, Delegat Prezesa Zarządu PKN ORLEN ds. Społeczności Lokalnych. – Jestem przekonana, że w dużym stopniu przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. Podobnie jak niedawno przeprowadzona przez nas akcja „Daj się zobaczyć”, w trakcie której wręczyliśmy odblaski każdemu dziecku ze szkoły podstawowej w Płocku – dodała Wioletta Kulpa.

 

Kluczyki do nowych radiowozów wręczyły przedstawicielki Fundacji Orlen Dar Serca – Iwona Tandecka i Wioletta Kulpa oraz wicestarosta Iwona Sierocka i Wójt Gminy Słubice Krzysztof Dylicki.

Podziel się:

2 komentarze

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji