REKLAMA

Nowe autobusy szkolne dla uczniów z regionu płockiego

REKLAMA

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego poinformował, że zdecydował o wsparciu zakupu autobusów szkolnych. Fundusze potrzebne do pozyskania nowych pojazdów trafią do Gąbina, Rościszewa, Słubic, Sierpca, Małej Wisi, Gostynina, Gozdowa i Staroźreb.

Gminy z regionu płockiego otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Mazowsze autobusy dla szkół”. To efekt pilotażu, na który samorząd województwa przeznaczył ponad 13,3 mln zł. Co ważne, wsparcie otrzymały wszystkie gminy, które złożyły wniosek o dofinansowanie.

PowiązaneTematy

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, celem programu jest pomoc gminom z Mazowsza w realizacji obowiązku dowozu dzieci i młodzieży do szkół.

– Wsparcie polega na udzieleniu dotacji na zakup nowych autobusów przeznaczonych do realizacji ustawowego obowiązku gmin związanego z dowozem dzieci i młodzieży, w tym uczniów z niepełnosprawnościami, do szkół – mówił marszałek Adam Struzik.

Wicemarszałek Wiesław Raboszuk zwrócił uwagę na duże zapotrzebowanie na transport do szkół.– W wielu gminach dzieci i młodzież uczęszczają do szkół, które są w znacznej odległości od ich domów. Dlatego cieszę się, że nasza inicjatywa spotkała się z tak dużym odzewem – mówił wicemarszałek Wiesław Raboszuk.

W regionie płockim dofinansowanie na zakup autobusów dowożących dzieci i młodzież do szkół otrzymało 8 gmin. Maksymalną kwotę dofinansowania, czyli 300 tys. zł, dostały gminy:

  1. Gąbin (powiat płocki),
  2. Rościszewo (pow. sierpecki),
  3. Słubice (pow. płocki),
  4. Sierpc (pow. sierpecki),
  5. Mała Wieś (pow. płocki),
  6. Gostynin (pow. gostyniński).

Nieco mniej pozyskały gminy Gozdowo (pow. sierpecki) – 280 tys. zł i Staroźreby (pow. płocki) – 299 tys. 600 zł. Łącznie subregion płocki pozyskał z budżetu województwa mazowieckiego prawie 2,4 mln zł.

W naborze do projektu „Mazowsze autobusy dla szkół” wpłynęło 46 wniosków. Można było pozyskać dofinansowanie w wysokości do 300 tys. zł na pokrycie maksymalnie 70 proc. kosztów netto zadania.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Gg says:

    Przy dotacji powinien być zapis że autobus musi być krajowy albo produkowany w kraju

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU