REKLAMA

Niewidoczne serce zoo w Płockiej Galerii Sztuki

REKLAMA

W środę po południu odbył się wernisaż Płockiej Grupy Fotograficznej, która zrealizowała reportaż fotograficzny z ogrodu zoologicznego. Na zdjęciach uwiecznione zostały kulisy pracy opiekunów zwierząt.

Zdjęcia do tej niezwykłej wystawy powstawały przez blisko trzy miesiące. Członkowie Płockiej Grupy Fotograficznej odwiedzali zoo i fotografowali je z zupełnie innej perspektywy – zza kulis. Aleksander Niweliński, dyrektor płockiego ogrodu zoologicznego nie krył podziwu dla pasjonatów, którzy podjęli się tego wyzwania. – Ja sam robię zdjęcia zwierzętom i to nie jest takie łatwe – mówił. – Na sto zrobionych zdjęć wychodzi mi kilka. Tutaj wyszło ich dużo więcej i mieliśmy problem z wybraniem tych najlepszych – dodawał.

Wernisaż odbył się w Płockiej Galerii Sztuki. Wziął w nim udział także prezydent Płocka, który dziękował fotografom za ich zaangażowanie. – Dzięki pasji mamy okazję zobaczyć tę wyjątkową wystawę – mówił Andrzej Nowakowski. – Pasji nie tylko fotografów, ale także opiekunów zwierząt – dodawał.Wystawa prezentowana na dziedzińcu Płockiej Galerii Sztuki przedstawia ludzi, którzy łącząc swoje obowiązki z wielką pasją, sprawiają że pomiędzy nimi a ich podopiecznymi wywiązuje się silna wieź. – Staraliśmy się uchwycić ogród zoologiczny, taki jaki jest niewidoczny dla zwiedzających – mówił Arek Gmurczyk z PGF-u. – Opiekunowie zwierząt i wolontariusze codziennie robią bardzo dużo, żeby zwierzęta czuły się w naszym ogrodzie jak najlepiej.

Wystawa na dziedzińcu Płockiej Galerii Sztuki (ul. Sieniewicza 36) będzie czynna do 29 września, potem przeniesie się do zoo, gdzie będzie można ją oglądać do końca października.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

  1. sleep says:

    Mirek
    zapraszamy na stronę PGF – pgfplock.pl

  2. Mirek says:

    co to jest ta płocka grupa fotograficzna? Do tej pory było płockie towarzystwo fotograficzne a teraz jakies nowe kółko? Ktoś znany tam jest?

  3. Dzięki za przybycie :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU