W piątkowy wieczór Włodek Pawlik zaintrygował publiczność. Pianista i kompozytor, laureat nagrody Grammy 2014, na żywo okazał się jeszcze lepszy niż doskonałe opinie o jego talencie.

21 października płocczanie mieli wspaniałą okazję posłuchać na żywo wielkiego kompozytora muzyki jazzowej, teatralnej i filmowej. Koncert odbywał się z towarzyszeniem Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Adama Klocka. Podczas występu pianista zaprezentował Piano Concerto No. 2 i kompozycje autorskie z filmów: “Wrony”, ” Pora umierać”, “Rewers”, “Inny świat”, “Kantor”.

Włodek Pawlik to pianista i kompozytor, laureat nagrody Grammy 2014 za płytę „Night in Calisia”, która jest jednocześnie pierwszą i jedyną w historii nagrodą Grammy dla polskiego jazzu.

Artysta jest absolwentem klasy fortepianu prof. Barbary Hesse-Bukowskiej w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Ukończył również studia na wydziale jazzowym Hochschule für Musik w Hamburgu. W 2007 roku uzyskał doktorat na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina, tam też prowadzi wykłady z improwizacji. W jego bogatym dorobku znajduje się 30 autorskich płyt z muzyką filmową, operową, wokalną. Co wyróżnia twórczość Włodka Pawlika? Jej prostota i naturalność. Komponuje, posługując się różnorodnymi technikami muzyki i robi to z niebywałą lekkością.

Stworzył ścieżkę dźwiękową do wielokrotnie nagradzanych filmów polskich i zagranicznych pt.: “Wrony” i ‘”Pora umierać” Doroty Kędzierzawskiej, do filmu “Rewers” w reżyserii Borysa Lankosza, “Nightwatching” Petera Greenawaya i “Within the Whirlwind” Marleen Gorris.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji