Nie tylko nabrzeże, ale i molo do remontu. Jak dojedziemy na festiwale? Jeszcze nie wiadomo…

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Remont nabrzeża to inwestycja, która z pewnością poprawi wizerunek Płocka w oczach turystów. Nic dziwnego, że wzbudza zainteresowanie mieszkańców. Jeden z nich zainteresował się, czy miasto przy tej okazji wyremontuje podniszczone molo? No i jak w trakcie festiwali uczestnicy dojadą na plażę?

Załącznik do przetargu na remont nabrzeża

Pytanie czytelnika o dotarcie na plażę w okresie letnich festiwali jest o tyle zasadne, że jeszcze podczas przetargu zastrzeżono, iż wykonawca ma zapewnić podczas wyznaczonych imprez dojazd do plaży. Jednym z załączników do opisu przedmiotu zamówienia dla inwestycji pn. „Zagospodarowanie terenu Płockiego Nabrzeża Wiślanego wraz z infrastrukturą techniczną” był wykaz wydarzeń sportowych, sportowo-rekreacyjnych i kulturowych planowanych do realizacji w okresie realizacji robót budowlanych, które wykonawca powinien uwzględnić w ramach opracowywanej czasowej organizacji ruchu, poprzez m.in. zachowanie przejezdności ulicy Rybaki i ulicy Mostowej w Płocku.

Tymczasem podczas konferencji prasowej na nabrzeżu, jak i styczniowej sesji rady miasta, prezydent Płocka informował, że komunikacja będzie odbywała się od jednej strony. – Nie dotykamy plaży, a komunikacja będzie odbywała się od Kazimierza Wielkiego. Choć to wyzwanie dla organizatorów – mówił 25 stycznia.

Trzeba przyznać, że taki projekt nieco nas zdziwił. Przy organizacji tak dużych imprez należy przewidzieć różne drogi ewakuacyjne. Kiedy mamy z jednej strony rzekę, z drugiej wysoką skarpę, a z trzeciej zamkniętą drogę w związku z prowadzoną inwestycją, wydaje się to zbyt ryzykowne.

Zapytaliśmy więc w urzędzie miasta, w jaki sposób będzie zapewniony dojazd dla organizatorów i uczestników wydarzeń organizowanych podczas realizacji inwestycji na nabrzeżu?

– Nie umiem dziś odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób zapewnimy dojazd dla organizatorów i uczestników wydarzeń sportowych i kulturalnych, organizowanych nad Sobótką – powiedział nam Hubert Woźniak z zespołu ds. współpracy z mediami płockiego ratusza. – Możliwości technicznych i scenariuszy postępowania jest wiele i mogę zapewnić jedynie, że taki dojazd na pewno będzie. Szczegóły techniczne, związane z organizacją dojazdu będziemy w stanie podać wiosną. Wiele zależy od tego, w jakim stopniu prace będą przed wybraną imprezą zaawansowane – wyjaśnił przedstawiciel urzędu miasta.

W pobliżu molo zatonął statek. Ale nikt o tym nie wie… [AKTUALIZACJA]

Czy przy okazji remontu nabrzeża, zostanie zmodernizowane również molo? 

– Molo nie będzie modernizowane przy okazji budowy wiślanych bulwarów, a jedynie wyremontowane. Niektóre jego elementy tego wymagają – powiedział Hubert Woźniak.

– Ogłosiliśmy przed kilkoma dniami przetarg na opracowanie dokumentacji tej renowacji. Musimy i chcemy odnowić drewniane elementy tego obiektu – deski podłogi, lewary, na których się one opierają, a także drewniane elementy elewacji budynku kawiarni. Lata eksploatacji spowodowały, że są spękane, pokruszone i wybrzuszają się – tłumaczył.

Jak dodał, przy tej okazji miasto chce wykonać prace antykorozyjne metalowych fragmentów konstrukcji molo i osłony przeciwlodowej. – Roboty te planujemy wykonać w tym czasie, kiedy będzie trwał pierwszy etap renowacji bulwarów. Nie są to skomplikowane prace, można szacować, że potrwają około dwóch miesięcy. Renowację molo sfinansujemy ze środków pochodzących z budżetu miasta – podsumował Hubert Woźniak.

Trwa remont nabrzeża. Prezydent: Niepokoi mnie…

Podziel się:

2 komentarze

 1. Marszałek Struzik powiedział , że poprze prez. w Wborach .Mają sukcesy gruzowaniu domów na parcele. łatwe katastrofy budowlane i
  wycinanie zabytkowych drzew. Niszczenie MPN i jest Ok.
  Widzimy na zdjęciu brak rozumu……..

  Barierki pionowe i pręty metalowe lub siatka, zamiast bratniego szkła.

  Przerażenie budzą deseczki , zgniłe i cienkie .Prosto w szoku do rzeki.

  Nie widać też elektrowni wodnej Meluzyna, prąd za darmo , nawet na most Legionów.

  Proponuję moczenie nóg podpisujących projekt remontu , zamiast Halika. Cokolwiek robią nadają się dla Struzika.

 2. Nikt nie weźmie na siebie odpowiedzialności ściągając w jedno miejsce kilka tys ludzi bez możliwości wytyczenia różnych dróg ewakuacyjnych. Trochę ten świat zbyt niebiezpieczy aby tak wystawić ludzi.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji