REKLAMA

Nie tylko linia kolejowa, ale i droga dla Płocka w planach CPK

REKLAMA

Informowaliśmy już o tym, że dzięki inwestycjom komunikacyjnym powiązanym z CPK, Płock ma znaleźć się na trasie szybkiej kolei. Teraz wiemy także więcej o drodze S10, która ma przebiegać w pobliżu naszego miasta.

W ramach Programu Centralnego Portu Komunikacyjnego, na trasie CPK – Płock – Włocławek powstanie 122 km nowej linii kolejowej dużych prędkości, na których pociągi będą mogły poruszać się nawet 250 km na godzinę. Z Płocka linia będzie kierowała się dalej w stronę Włocławka do Grudziądza i Warlubie, co będzie wymagało powstania kolejnych 115 km torów kolejowych.

Łącznie te dwa nowe odcinki nowych torów pozwolą wyjątkowo szybko przemieszczać się zarówno w kierunku północnym do Gdańska oraz Kołobrzegu, jak i południowym w stronę CPK i dalej Warszawy. Program CPK obejmuje jednak nie tylko powstanie nowych linii kolejowych, ale też Autostradowej Obwodnicy Warszawy, o czym podczas konferencji prasowej, która odbyła się 9 maja, mówili Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan oraz Mikołaj Wild, Pełnomocnik Rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego.

S10 z Płocka do Warszawy

Obwodnica Autostradowa Warszawy częściowo ma być poprowadzona w miejscu dotychczasowej drogi krajowej nr 50. Nowa droga ekspresowa S10 ma być poprowadzona dalej, w bezpośredniej bliskości Płocka. W ten sposób nasze miasto ma się znaleźć na trasie Warszawa – Płock – Włocławek.

Z S10 będzie można dojechać do autostrady A1 i kierować się do Gdańska i Torunia. Kierując się do autostrady A2, będzie można dojechać do Łodzi i Poznania. Podróże samochodowe z Płocka dzięki Autostradowej Obwodnicy Warszawy mają stać się zarówno dużo szybsze, jak i bezpieczniejsze.Szansa dla regionu

Koncepcja rozwoju sieci kolejowej i drogowej dla Centralnego Portu Komunikacyjnego zakłada, że między innymi Płock i Grudziądz, obecnie miasta wykluczone transportowo, przestaną być dziurami komunikacyjnymi. Z Płocka dojazd do Warszawy ma trwać 45 minut. Znacząco ma się poprawić czas dojazdu do Trójmiasta i Krakowa.

Program Kolejowy CPK obejmie 183 powiaty zamieszkałe przez łącznie 24 mln mieszkańców. W bezpośrednim zasięgu sieci CPK znajdzie się ponad 62 proc., czyli prawie 2/3 mieszkańców Polski. Wszyscy mieszkańcy Polski będą w zasięgu stacji kolejowej, w odległości nie większej niż 30 km od miejsca zamieszkania.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 7

 1. Tusek i dwupasmówka A2 says:

  Tusek taki mądry premier był ; głosowałem na niego bo obiecał podatki niższe w 2007 i co ?? IHLANDIE obiecywał złodziej !! Dwa pasy do Łodzi ze stolicy? Ba no nie przewidział że się gospodarka tak ruszy – bo nie chciał ! Wyłudzanie VAT-u miało być dla ELYT a reszta ziemniaki z cebulą niech wpieprza ! taka to była polityka pewnego ryżego co i pieniądze z ofe wiedział jak zajumać !!

 2. Płocczanin says:

  dzięki CPK nie trzeba będzie latać przez Berlin czy Monachium ! – tu WAS boli lewaczki bo pieniązki od Merkel się skończą !!! A ile milionów przeleci koło nosa ! Ile się nie da skubnąć ! TU WAS BOLI

 3. Realista says:

  Ekspresówka na marsa tyż a co jak bajać to bajać

 4. jerzy1954 says:

  A kto dojezdza do Warlubia?

 5. regionalista. says:

  Getto Płock. Ani przyjechać ani wyjechać.

  Do Warszawy luksus………………….20:31 06:35 KM TLK
  10h04
  47,17 zł.

  Ten ideał zrobili nam Rządzący, nieważne jakiej partii. Ten sam miot. NIELUDZKIE.

  KOLEJ: Płock – Warszawa – Express – Zielone Mazowsze
  zm.org.pl/?a=mazovia-plock-146
  21 lip 2014 – po inauguracji połączenia Kolei Mazowieckich z Warszawy do Płocka …

  liczy bowiem 178 km, podczas gdy odległość drogowa to 110 km.

  x nowa cena ZA KAŻDY KM na KOSMICZNY POCIĄG.

  STAĆ KOWALSKIEGO – WSZAK JESTEŚMY EUROPEJCZYKAMI……..

  0 GŁOSÓW NA KŁAMCZUCHÓW……………….MAŚĆ PARTII, BEZ ZNACZENIA……….

  PŁOCK I LOS NAS MIESZKAŃCÓW JEST IM OBOJĘTNA..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU