REKLAMA

NFZ uruchomił infolinię dla tych, którzy mieli kontakt z zanieczyszczoną wodą w Wiśle

REKLAMA

Fala ścieków dopłynęła w piątek do Płocka. W siedzibie płockiej delegatury mazowieckiego NFZ uruchomiono punkt informacyjny, czynna jest już także infolinia dla tych, którzy chcą skonsultować swoje obawy w związku z kontaktem z wodą w Wiśle.

Punkt informacyjny NFZ uruchomiono w Płocku przy ul. Padlewskiego 18c. Mogą z niego korzystać wszyscy, którzy mieli kontakt z zanieczyszczoną wodą wiślaną i boją się o swój stan zdrowia.

– Uruchomiliśmy też infolinię – mówi Filip Nowak, dyrektor Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. – Jeśli po kontakcie z zanieczyszczoną wodą pojawią się niepokojące objawy, warto zadzwonić pod numer (24) 352 90 01. Podpowiemy, gdzie uzyskać fachową pomoc medyczną – dodaje.

Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.Mazowiecki NFZ, w związku z awarią warszawskiej oczyszczalni ścieków „Czajka”, na bieżąco zbiera i analizuje informacje na temat zgłaszalności pacjentów z podejrzeniem zaburzeń żołądkowo-jelitowych, reakcji skórnych lub innych niepokojących objawów potencjalnie wywołanych kontaktem z wodą Wisły.

Woda w płockich kranach na razie zdatna do spożycia. A czym poić zwierzęta?

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU