Nastolatek uderzył autem w drzewo. Pięć osób w szpitalu

REKLAMA

Trzy wypadki, 20 kolizji i aż 6 nietrzeźwych kierowców – to bilans minionego weekendu na drogach Płocka i powiatu płockiego.

W piątek, 10 sierpnia około godziny 15.30 na ul. Szpitalnej w Płocku miał miejsce pierwszy z wypadków.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierująca pojazdem opel corsa, 37-latka z powiatu płockiego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 53-letniej kierującej rowerem, poruszającej się po drodze dla rowerów – informuje sierż. sztab. Marta Lewandowska z płockiej policji. – Kierująca rowerem z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala – wyjaśnia.

Do drugiego wypadku doszło tego samego dnia w miejscowości Stare Gulczewo około godz. 23.15.

PowiązaneTematy

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem renault laguna, 32-latek z powiatu płockiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Ustalenia wskazują, że znajdował się w stanie nietrzeźwości – informuje Marta Lewandowska.

Mężczyznę z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala.

Podobny, ostatni z weekendowych wypadków miał miejsce w Łącku na ul. Płockiej, w nocy z 10 na 11 sierpnia, o godz. 1.50.

– Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem volkswagen golf, 18-latek z powiatu płockiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący i czterech pasażerów w wieku 17-18 lat zostało przewiezionych do szpitala – wyjaśnia przedstawicielka płockiej policji.

Policja zatrzymała także 6 nietrzeźwych kierowców: w Płocku na ul. Harcerskiej i ul. Gierzyńskiego oraz na terenie powiatu w miejscowościach: Krzywanice, Antoninów, Dłużniewo i Korzeń.