Namawiają płocczan 65+ na siłownię

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

„Danuta Szaflarska w wieku 100 lat zagrała w węgierskim filmie i ma ochotę na więcej. Zawsze można. 100 to tylko liczba”. Taką właśnie informacją i innymi, podobnie inspirującymi, Płocki Wolontariat będzie przekonywał starszych płocczan do pracy nad utrzymaniem sprawnego umysłu do późnych lat.

To kolejny projekt wolontariuszy z naszego miasta, skierowany na potrzeby seniorów. „Siłownia umysłów” polega na cyklicznych spotkaniach, w czasie których osoby starsze będą mogły ćwiczyć swoją pamięć przy wspólpracy z przeszkolonymi wolontariuszami. Opiekę merytoryczną nad projektem sprawuje Teresa Sztomberska- Ejdys, psycholog i autorka zadań podnoszących sprawność umysłu.

„Japończyk Yuichiro Miura zdobył Mount Everest w wieku 80 lat. Zawsze można. 80 to tylko liczba”

Spotkania będą odbywały się raz w tygodniu, przez osiem miesięcy, w domach seniorów. Początek programu już w bieżącym miesiącu.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Może w nim uczestniczyć 20 osób w wieku 65+. Zgłaszać można się pod numerami telefonów 24 364-76-20 i 24 364-76-22 lub osobiście w biurze Płockiego Wolontariatu przy ul. Tumskiej 9.

mag

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji