REKLAMA

Najdroższe mieszkania na start oddane do użytku

REKLAMA

W poniedziałek odbyło się uroczyste przekazanie kluczy do mieszkań płocczanom, którzy otrzymali „Mieszkania na start” w wyremontowanej kamienicy przy ul. Sienkiewicza 38.

W sumie 30 mieszkań trafiło w użytkowanie płocczan, których objął program „Mieszkanie na start” realizowany przez urząd miasta. Żeby ubiegać się o takie mieszkania, nie można mieć więcej niż 35 lat i trzeba spełnić kryterium dochodowe.

Celem programu jest umożliwienie wynajęcia mieszkania młodym ludziom i wchodzącym w dorosłe życie. Tym razem wyremontowano dla nich kamienicę przy ul. Sienkiewicza 38. W budynku znalazło lokum 30 rodzin w mieszkaniach o różnej powierzchni, od 28 do 74 metrów kwadratowych.

Cały remont kamienicy kosztował ogromne pieniądze – prawie 12 milionów złotych. Połowa z tej kwoty została pozyskana bezzwrotnie z Banku Gospodarstwa Krajowego.

– W 2019 roku planowana jest odbudowa oficyny lewej z dwunastoma mieszkaniami i budynku mieszkalno-usługowego przy ulicy Kaczmarskiego z dwudziestoma trzema mieszkaniami, i tutaj także w jednym i drugim przypadku jest to przy wsparciu środków z Banku Gospodarstwa Krajowego – informował prezydent Andrzej Nowakowski.Przypomnijmy, że koszt remontu budynku, który przeznaczony jest na mieszkania komunalne, poruszała rok temu radna Wioletta Kulpa. Pytała, dlaczego odtwarzamy budynek, który nie jest wpisany do rejestru zabytków, zamiast zburzyć go (tym bardziej, że częściowo sam się zawalił) i zbudować według nowego projektu od nowa, co byłoby znacznie tańsze. Podkreślmy, że budowa dużo większego, niż mieszkanie w tym budynku, domu jednorodzinnego do stanu deweloperskiego kosztuje około trzykrotnie mniej, niż średni koszt remontu jednego mieszkania w tym budynku.

Mieszkania komunalne za ponad 406 tys. zł. Dlaczego tak drogo?

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 8

 1. zdenerwowany says:

  Zwykła defraudacja środków publicznych za 9 tyś zł/m2 można zbudować blisko 3 razy więcej mieszkań.
  Sprawa do prokuratury !

 2. Abba says:

  Ludzie niech się za robotę wezmą a nie tylko czekają aż ktoś im da

 3. Płocczanin says:

  Dlaczego tylko na start ????
  Przecież inni tez chcą mieszkać godnie !

 4. Wisla says:

  Do cargo
  I w warszawie to nie sa zabytki, wiec przykro mi, ale to udawanie czegos czego się nie ma. Warszawa nie ma ani starego miasta, ani historii ani tozsamosci w przeciwieństwie do Płocka.

 5. regionalista. says:

  WW ROBI WODĘ Z MÓZGU. ROBIONA JEST POLITYKA TZW. RATOWANIA SUBSTANCJI ŻYDOWSKICH DLA SYSTEMU USTAWY 447 I NIC WIĘCEJ. KOSZTY W OBIE STRONY PŁACĄ, ZAPŁACĄ POLACY. POTRZEBNY PATRYK JAKI.

 6. Płock says:

  Dlaczego nie zburzyc? Bo wspaniala, wychwalana przez ludzi Warszawa ma wlasnie taka starowke, jesli to tak mozna nazwac. Odbudowana w latach 50. Płock ma znacznie dluzsza, ciekawsza i piekniejsza historie i gdyby było wiecej PR w Polsce, a takze doceniania tego co mamy, bez problemu stalibysmy turystycznie na rowni z Krakowem, Toruniem czy Gdanskiem.

  • Cargo says:

   Warszawa odpudowała się po wojnie na wzór tego co było, po kompletnych zniszczeniach. Tu można było zrobić to samo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU