Podczas gdy nieustannie mówi się o kryzysie na rynku i problemach ze znalezieniem pracy, okazuje się, że to pracodawcy mają problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników. Starzy fachowcy się wykruszają, a nowych brakuje. Wśród pojawiających się w Polsce rankingów, dotyczących poszukiwanych zawodów, w czołówce wskazuje się na techników.

Coraz częściej poszukiwani są technicy takich specjalizacji, jak: administracja, rachunkowość, bezpieczeństwo i higiena pracy. W ostatnim czasie na rynku jest spore zapotrzebowanie na specjalistów technicznych w branży medycznej. Prym wiedzie tu kierunek “technik masażysta” oraz “opiekun medyczny”.

– Warto, jeżeli mamy zdolności techniczne, wybierać kształcenie w tym kierunku, bo to zdecydowanie zwiększa nasze szanse na rynku pracy i myślę, że przez najbliższe lata tak będzie – mówi Dyrektor Oddziału Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Płocku. Dodaje, że to właśnie specjalistów technicznych wciąż brakuje w kraju. Technicy mają też lepsze możliwości zarobkowe.

W Szkołach dla dorosłych ŻAK trwa rekrutacja na rok szkolny 2016/2017. W ofercie dostępnych jest szesnaście kierunków policealnych, w tym aż dziesięć, dających tytuł technika.

  • technik bezpieczeństwa i higieny pracy – kierunek bezpłatny,
  • technik administracji – kierunek bezpłatny,
  • technik rachunkowości – kierunek bezpłatny,
  • technik usług kosmetycznych – kierunek bezpłatny,
  • opiekun w domu pomocy społecznej – kierunek bezpłatny,
  • technik ochrony fizycznej osób i mienia – kierunek bezpłatny,
  • opiekunka środowiskowa – kierunek bezpłatny.

Charakterystyka wybranych kierunków

Technik BHP

zak_bhpKierunek ten od lat cieszy się dużą popularnością, a zapotrzebowanie na BHP-owców ciągle rośnie. Wynika to z faktu, że poza funkcjonowaniem samodzielnie na rynku pracy, stanowi on także świetne uzupełnienie kwalifikacji w wielu innych dziedzinach. Przepisy BHP są obecne w każdej sferze życia, zarówno zawodowego, jak i osobistego, a do tego dość często się zmieniają, więc specjaliści w tym zakresie są na wagę złota i nie mają problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Wielu naszym absolwentom kwalifikacje BHP-owca pozwoliły uzyskać awans i podwyżkę, a część z nich była już po 50-tce. To kolejny dowód na to, że na naukę nigdy nie jest za późno, a dodatkowe umiejętności są zawsze w cenie.
Tylko w 3 semestry, zaocznie, bez matury i całkowicie za DARMO – możesz zostać technikiem BHP i znacznie wzbogacić swoje CV. Za tym oczywiście idą pieniądze, a jak wiadomo, one przydają się w życiu.

Technik masażysta

zak_masazystaCiągłe zabieganie, dużo pracy biurowej i mało ruchu, szybkie tempo życia, ale też podnoszący się generalnie jego standard – to wszystko sprawia, że gabinety fizjoterapeutyczne i odnowy biologicznej, salony masażu czy centra SPA, powstają w ostatnim czasie jak grzyby po deszczu. Takie miejsca potrzebują wykwalifikowanych pracowników w postaci masażystów. U Nas możesz zdobyć tytuł technika z tej dziedziny za Darmo, bez matury i zaledwie w 4 semestry. Wykwalifikowana kadra dydaktyczna i profesjonalnie wyposażone pracownie sprawią, że zdobytą wiedzę teoretyczną, szybko i skutecznie zamienisz na praktyczne umiejętności. Technik masażysta to zawód obecnie bardzo popularny, dlatego zapotrzebowanie na rynku pracy jest duże. Sprawia to, że absolwenci tego kierunku nie narzekają zarówno na brak ofert, jak i oferowane im zarobki.

Reasumując, ciekawy i dobrze płatny zawód można zdobyć w każdym wieku, szybko i „bezboleśnie”. Wystarczy zarezerwować sobie miejsce w ŻAK-u na www.zak.edu.pl/formularz, aby móc rozpocząć proces podnoszenia swoich kwalifikacji.

Cała oferta kierunkowa dostępna jest na stronie www.plock.zak.edu.pl.
Zapraszamy do sekretariatu ŻAK-a w Płocku, ul. Bielska 1, tel. 24 268 06 04.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji