REKLAMA

Nad Sobótką centrum sportowo-rekreacyjne i molo. Miasto chce pozyskać partnera prywatnego

REKLAMA

Władze Płocka chcą pozyskać prywatnego partnera, który nad Zalewem Sobótka wybuduje kompleks sportowo-rekreacyjny. Mają się tam znaleźć m.in. korty tenisowe, boiska do squasha czy restauracja, a także miejsca noclegowe i plac zabaw.

Jak wyjaśnia Urząd Miasta Płocka, powstanie nad Sobótką centrum sportowo-rekreacyjnego ma zapewnić mieszkańcom Płocka i okolicznych miejscowości całoroczny dostęp do nowoczesnej i atrakcyjnej bazy rekreacyjnej z funkcjami sportowymi.

Miasto chce realizować ten projekt w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, przy czym partner prywatny ma odpowiadać za zaprojektowanie, sfinansowanie i wykonanie robót budowlanych. Jego wynagrodzeniem będzie natomiast przede wszystkim wyłączne prawo do eksploatacji, w tym prawo do pobierania pożytków z powstałego obiektu.

Jak zaznacza w dokumentacji Urząd Miasta Płocka, realizacja tego przedsięwzięcia ma „umożliwić mieszkańcom korzystanie z różnorodnych form rekreacji, zapewniając dostępność całorocznych usług o wysokim standardzie i wyróżniających się na tle innych porównywalnych obiektów w regionie”.

Zgodnie z przedstawioną w dokumentacji koncepcją, na miejscu inwestycji mają powstać utwardzone dojścia i dojazdy oraz parkingi. Miasto zaznacza jednak, że przedstawione założenia oraz zakres inwestycji, łącznie z liczbą boisk i poszczególnych atrakcji, są koncepcją wstępną i będą one przedmiotem negocjacji z potencjalnymi partnerami prywatnymi.

Według wstępnych założeń, partner prywatny ma wykonać: • „budynek główny” z krytymi kortami tenisowymi, boiskami do squasha, padla, restauracją i miejscami noclegowymi,
 • budynek gastronomiczny z toaletą publiczną, pomieszczeniem ochrony, wypożyczalnią sprzętu pływającego,
 • plac zabaw dla dzieci ze zjeżdżalniami, zabawkami i innymi atrakcjami dla dzieci,
 • drogi dojazdowe i parkingi,
 • molo,
 • nasadzenia zielone i zagospodarowanie zieleni,
 • plażę,
 • boisko do siatkówki plażowej,
 • boisko do piłki ręcznej plażowej,
 • zewnętrzną siłownię, crossfit,
 • pole do mini-golfa,
 • pole grillowe,
 • taras widokowy,
 • niezbędną infrastrukturę techniczną obejmującą zewnętrzne sieci instalacyjne na terenie inwestycji, przyłącza wody, sanitarne, energetyczne, teletechniczne, cieplne lub kotłownia lokalna czy odnawialne źródło energii cieplnej.

Dodatkowo, partner prywatny ma zrealizować również projekt, który wygrał w Budżecie Obywatelskim – „Budowa boiska do piłki ręcznej i siatkówki przy Zalewie Sobótka”, zgodnie z którym mają tam powstać dwa boiska plażowe, do piłki ręcznej i siatkówki wraz z niezbędną infrastrukturą.

Urząd Miasta Płocka chce, aby umowa o partnerstwo publiczno-prywatne została zawarta na maksymalnie 25 lat, w tym etap inwestycyjny ma wynosić do 36 miesięcy od zawarcia umowy.

Ratusz przypomina również, iż w formule PPP zrealizował dotychczas projekt termomodernizacji 24 budynków użyteczności publicznej (m.in. szkół i przedszkoli).

Wnioski o udział w postępowaniu pn. „Wybór partnera prywatnego dla przedsięwzięcia pn. Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego w Płocku nad Zalewem Sobótka” można składać do 2 sierpnia 2019 r.

źródło: dokumenty Ogłoszenia „Wybór partnera prywatnego dla przedsięwzięcia pn. Budowa centrum sportowo-rekreacyjnego w Płocku nad Zalewem Sobótka”

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. x says:

  Ładne zielone miejsce. Wystarczy trochę wyciąć krzaków i zbudować parę alejek. A ci jak zwykle biznes.Ogrodźcie cały teren i żądajcie biletów.

 2. regionalista. says:

  Tworzenie Landów zamiast Państwa Polskiego tworzy Nicość.

  Jedna DYREKTYWA SOROSA i w całym Kondominium POD SZNUREK.

  SIKAWKI – ORLIKI – KAMIENNE BLASZANE ŁAWKI – ŁAWECZKI GRAJĄCE IDOLI – WYCINANIE STARODRZEWU – ZALEWANIE PLACÓW CEMENTEM – RELAKS WDYCHAJĄCY WYZIEWY AUT POMIĘDZY ULICAMI – KUPOWANIE URZĘDOWO ARTEFAKTÓW – RYDWANY – STUPY POMNIKOWE – MURALE MAHOMETAN – PIASKOWYCH……..TANCE ULICZNE – TĘCZE PEDAŁOWE —–

  W CAŁEJ POLSCE ? TEN SAM SYSTEM WYKONYWANIA I NISZCZENIA CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ I POLSKIEJ.

  OBŁĘD ARMAGEDONU TRWA. TITANIC TONIE.

  POLSKA ODESZŁA OD PANA JEZUSA.

 3. ted says:

  filharmonia , nartostrada z armatka , stadion , centrum sportowe , ale sie porobilo………a tym czasem nie ma nic i nic nie bedzie

 4. wojtek says:

  Zostawci zalew Sobótyka taki jak jest wystarczy że jakaś mądra głowa zasypała przepływek i odcieła doplyw z rzeki Prosze zrobić drogi i parkingi dla odwiedzająvych ..nawet w dzień powszedni przy ZOOgoście błądzą gdzie zaparkować .

 5. Anonim says:

  Korty tenisowe jedna z ostatnich przestrzeni gdzie za darmo można spędzić czas w spokoju zniszczycie …
  Centrum sportowo jakieś tam … bzdura a raczej biznes ……

 6. xx says:

  Znaleźli znalezionego . Następny przekręt? I znowu molo? Pod kątem szkła na paskudzenie ptaków?

  Nie ma chętnego na ELEKTROFONIĘ WODNO POWIERZCHNIOWĄ MELODY?

  PRĄD ZA DARMO NA CAŁY TEREN REKREACJI.

  NAWET NIE CZYTALI…..

  …………A skąd nazwa „Melody”? Symulacje komputerowe propagacji hałasu w środowisku (średni poziom ciśnienia akustycznego wytwarzany przez urządzenia w czasie pracy ciągłej mierzony w odległości 1 m od urządzeń i na poziomie 1,5 m nad poziomem urządzenia) wykazały, że wartości dopuszczalne dla człowieka nie zostaną przekroczone. Dźwięk emitowany przez turbiny nie będzie uciążliwy dla mieszkańców terenów sąsiadujących z instalacją. Co więcej, według producenta ma on być przyjemny dla ucha, przywodzić na myśl skojarzenia z naturalnymi wodospadami i szumem wody.

  Prototyp instalacji służący jako urządzenie demonstracyjne osiąga moc 7 kW, ale dzięki dalszemu udoskonalaniu technologii producent zamierza ją podnieść do 10 kW. Efektywność energetyczna kół turbinowych osiąga 95%. Elektrownie te mogą, poza okresem konserwacji, pracować przez cały rok ze stałą wydajnością – ich czas pracy wynosi 8000 h rocznie. Czas realizacji przedsięwzięcia, od fazy projektowej do zakończenia budowy, wynosi 40-60 tygodni. Głównymi odbiorcami tych instalacji mają być inwestorzy indywidualni. Producent będzie zabiegał o objęcie ich unijnymi programami dotacji w ramach wsparcia innowacyjnych czystych technologii.

  Producent opracował dwa typy elektrowni, przybrzeżne i pływające. Przybrzeżne najlepiej lokalizować w miejscach odznaczających się doskonałymi warunkami przepływu. Natomiast tam, gdzie linia brzegowa i poziom wody ulegają częstym wahaniom, elektrownię można umiejscowić na pływającej platformie. W razie niekorzystnych zmian w reżimie rzecznym pływające instalacje można przenieść w bardziej dogodne miejsce. Są one znacznie mniej skomplikowane technologicznie, gdyż nie ma tu tak dużego znaczenia aktualny stan wód. W obu typach elektrowni w jednym ciągu można bezpiecznie zainstalować kilka kół, zwiększając ich efektywność.

  Poza swoją podstawową funkcją, elektrownie bezspadowe mogą poprzez koła turbinowe absorbować nadmierną energię wody w jej stanach wysokich i powodziowych. Natomiast obniżając prędkość nurtu, chronią brzeg przed erozją brzeżną i denną. Lecz na budowie instalacji zyska nie tylko ekosystem rzeczny, uważa producent. Inwestycje oznaczać będą nowe miejsca pracy, co jest szczególnie istotne na terenach o dużym bezrobociu i słabo rozwiniętych gospodarczo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU