Na torach Europy startowali płoccy wioślarze

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

To był bardzo wioślarski weekend: Brno, Essen i Bydgoszcz. Na trzech torach Europy startowali w miniony weekend wioślarze z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, w większości uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Technicznych, którzy wrócili do Płocka z naręczem medali.

Jako pierwsze, w piątek, 12 maja, wystartowały juniorki młodsze, Justyna Leśkiewicz i Oliwia Nowakowska, które reprezentowały Polskę na Regatach Nadziei Olimpijskich, w czeskim Brnie. Zawodniczki zarówno 12 maja, jak i 14 maja, stawały na najniższym stopniu podium, ulegając osadom z Czech i Węgier. Brązowe medalistki osiągnęły swój, jak dotychczas, największy sukces w konkurencji dwójek bez sterniczki. Do startu w tej najważniejszej imprezie międzynarodowej dla tej kategorii wiekowej przygotował je trener Piotr Sałkowski.

13 i 14 maja młodzieżowa reprezentacja Polski startowała w międzynarodowych regatach seniorów w niemieckim Essen. W składzie polskiej ósemki, która zajmowała w sobotę drugie, a w niedzielę czwarte miejsce, startował Adrian Pawłowski. Dla reprezentacji młodzieżowej był to pierwszy ze sprawdzianów międzynarodowych, drugi już za 4 tygodnie w Ratzeburgu, prawdopodobnie z udziałem trzech zawodników z PTW.

fot. materiały prasowe

Wreszcie na krajowym podwórku, blisko czterystu wioślarzy wystartowało w kategoriach młodzieżowych na torze Brdyujście w Bydgoszczy podczas Otwartych Mistrzostw Miasta. Płock, dzięki wsparciu Gminy, reprezentowało 31 zawodników w kategoriach od młodzików do juniorów, którzy zdobyli łącznie siedem medali.

Spośród juniorów wartościowy wynik zanotowała czwórka bez sternika: Wiktor Budnicki, Marek Gęsicki, Kamil Krusiewicz i Michał Bałdyga, która zajęła drugie miejsce, przegrywając złoto o 1 sekundę na mecie. Spośród juniorek młodszych, złoto w dwójce podwójnej zdobyły zawodniczki: Wiktoria Dziwota i Ola Marcinkowska. Juniorzy młodsi zdobyli 3 medale i była to najliczniejsza grupa spośród ekipy z Płocka. Srebrne medale zdobywały osady: – czwórka bez sternika: Mateusz Łęgowik, Miłosz Ziemkiewicz, Igor Skowyrski i Mateusz Kurowski, – ósemka w składzie: Mateusz Łęgowik, Miłosz Ziemkiewicz, Igor Skowyrski, Mateusz Kurowski, Miłosz Kalota, Bartłomiej Maroński, Bartłomiej Franke, Olgierd Budnicki i sternik Jakub Opasiński, Brązowy medal zdobyła czwórka ze sternikiem: Miłosz Kalota, Bartłomiej Maroński, Bartłomiej Franke, Olgierd Budnicki i sternik Jakub Opasiński.

Regaty w Bydgoszczy były również debiutem dla najmłodszych młodzików. W jedynkach chłopców srebrny medal wywalczył Piotrek Brudzyński, zaś na dwójce podwójnej czwarte miejsce zajęli: Eryk Serafin i Karol Budziński. Obie osady młodzików wygrały swoje wyścigi, ale z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń odbyły się po dwie serie wyścigów i o kolejności na podium decydowały uzyskane czasy. Trenerami płockich wioślarzy są: Piotr Sałkowski, Bogdan Zalewski, Andrzej Petrykowski, Wojciech Jankowski i Jacek Karolak.

Po bardzo wioślarskim weekendzie, zawodnicy nie zwalniają tempa. Już 20 i 21 maja dwaj najlepsi juniorzy wystartują w Mistrzostwach Europy Juniorów w niemieckim Krefeld. Janek Domeradzki popłynie w reprezentacyjnej czwórce podwójnej, zaś Rafał Pietrasiak w czwórce bez sternika.

W Płocku natomiast, 20 maja, na przystani PTW, o godzinie 10, odbędzie się tradycyjna uroczystość Otwarcia Sezonu Wioślarskiego, na którą serdecznie zapraszają gospodarze. W obecności społeczności Towarzystwa oraz zaproszonych gości zostanie wciągnięta bandera na maszt oraz odbędzie się parada wioślarska na Wiśle, jeśli oczywiście pozwoli pogoda.

– Zapraszamy serdecznie sympatyków i kibiców wioślarstwa, rodziny zawodników i całą rodzinę wioślarską nad Wisłę, w sobotę, na przystań Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego – informują gospodarze.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji