„Na stuleciu uczelni będziecie milionerami”. Politechnika rozdała dyplomy

0

Bardzo uroczyście i z dumą, ale także z dużym poczuciem humoru, wręczano dyplomy tegorocznym absolwentom Politechniki Warszawskiej w Płocku.

Uroczystość rozpoczął występ chóru uczelni pod dyrekcją Edwarda Bogdana. Zebranych powitał prorektor płockiej filii prof. Janusz Zieliński. Podkreślił, że wręczenie dyplomów jest wyjątkowym świętem.

– Dyplomy potwierdzają waszą przydatność do zawodu – zwracał się do tegorocznych absolwentów wszystkich kierunków PW w Płocku. – W przyszłym roku będziemy obchodzić 50-lecie obecności politechniki w Płocku. Już dzisiaj zapraszam wszystkich na uroczyste obchody – mówił prof. Janusz Zieliński. Rektor z prawdziwą dumą informował, że w tym roku filię Politechniki Warszawskiej w naszym mieście ukończyły 523 osoby, w tym 27 z wynikiem celującym. – W dzisiejszej rzeczywistości ciągle będziecie musieli zdobywać wiedzę – rozwiał złudzenia tych studentów, którzy myśleli, że nauka się skończyła.

Wyraził nadzieję, że firmy, które współpracują z Politechniką Warszawską w Płocku, podtrzymają pomoc finansową dla najważniejszej uczelni na Północnym Mazowszu.

Prof. Renata Walczak, dyrektor Kolegium Nauk Społecznych i Ekonomicznych PW, zaprezentowała krótko płocką historię uczelni. Mówiła także o obecnym potencjale uniwersytetu technicznego. Nie zapomniała o marketingu. – Mamy Dom Studenta, w którym na górze jest część hotelowa. Jak państwo będziecie organizować wesele, zapraszamy – zachęcała prof. Walczak.

W programie uroczystości znalazło się także wręczenie nagród od prezesa Jana Brudnickiego z firmy Opeus. Otrzymała je grupa trzynastu studentów, którzy pod opieką dr. Krzysztofa Kamińskiego pracowali nad innowacyjnym projektem dotyczącym budownictwa wielomodułowego.

Jako pierwsi, dyplomy odebrali absolwenci, którzy ukończyli studia z wyróżnieniem. Zaraz po nich kolejne wydziały zgłaszały się po swoje przepustki do zawodowej kariery.

– Dzisiaj, z dyplomami w ręku, przyjdzie nam się rozstać z naszą Alma Mater – mówiła absolwentka w przemówieniu na zakończenie studiów. Wspomniała o studenckim życiu z trudnymi wyborami „między imprezą w Filipie do białego rana a wykładami”. Dziękowała, w imieniu wszystkich kończących uczelnię, wykładowcom i rodzicom. – Całe życie to egzamin. Zmusza nas do dokonywania wyborów – podsumowała.

– Gratulacje. Skończyliście najlepszą uczelnię techniczną w Polsce – zwróciła się na zakończenie do studentów prof. Renata Walczak, dyrektor KNES. Swoje stwierdzenie poparła prezentacją wyników tegorocznego rankingu kierunków studiów „Perspektywy”. Politechnika Warszawska znalazła się w nim na samym szczycie.

– Za 10 lat wszyscy będziecie kierownikami. Nasza uczelnia wiedzie prym także w kształceniu największej liczby menedżerów – dodała, pokazując wyniki innego rankingu. Z wykresów wynikało też, że absolwenci PW będą zarabiać średnio ok. 10 tys. złotych.

Wzbudziło to oczywiście ogólną radość i akceptację dla takich prognoz. – Kiedy za pięćdziesiąt lat spotkamy się na 100-leciu Politechniki Warszawskiej w Płocku, będziecie już bardzo bogatymi ludźmi. Milionerami! Wtedy taki jeden milionik przeznaczycie dla filii – zakończyła z humorem.

To się nazywa wyzwanie!


Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Plocki Styl

Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice Płocka, aby wybrać osoby, którym jesienne słońce…

Rentgen showtime

Tytuł brzmi groźnie? Nie martwcie się, nie będziemy pełnić roli urzędu skarbowego czy ZUS-u. Nie…


Ostatnie Informacje