Na Przekór z Ikarem

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Teatr “Na Przekór” Romy Ludwickiej wrócił z Warszawy z główną nagrodą. 23 listopada 2011 w godzinach 9.00-15.00 w Warszawie – w miejscu magicznym, w Starej Prochowni odbył się VII Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych, organizowany przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie. Uczestniczyło w nim 12 Ośrodków z Polski, 90% ze stolicy. W tym składzie znalazł się także TEATR “Na Przekór” Domu Pomocy Społecznej w Goślicach.

Artyści z DPS wystawili spektakl CYRK według pomysłu i scenariusza Romy Ludwickiej, terapeuty teatru. Roma Ludwicka wymyśliła także scenografię, zachęciła pensjonariuszy i do pracy nad spektaklem i do wyjazdu do Warszawy.

Dzięki realizacji wspólnych marzeń, zdobyli główną nagrodę i ZŁOTEGO IKARA oraz zestaw reflektorów do spektaklu.
– CYRK to liryczny, papierowy spektakl o przemijaniu i piękna kolorowa zabawa w teatr. – mówi pomysłodawczyni i reżyserka Roma Ludwicka, twórczyni także Teatrzyku na Jednej Nodze, Króla Maciusia I, festiwalu Heca, wieloletnia dyrektorka MDKu w Płocku i terapeutka – W jury zasiadali wybitni specjaliści pod przewodnictwem Bożeny Robakowskiej Domagały. My też uczestniczyliśmy w tej Gali. Wspólnie z mieszkańcem naszego DPSu i aktorem Grzegorzem Grabowym i panią Eweliną akordeonistką przywieźliśmy do Goślic wspaniałe trofea i podziękowania od organizatorów, którzy zwrócili uwagę, że nasi podopieczni w czasie przeglądu pięknie reagowali i byli przygotowani do odbioru sztuki. Zwrócono też uwagę na dobre kontakty z opiekunem.

W artystycznym wyjeździe uczestniczyli nie tylko aktorzy i ich opiekunowie. Oprócz 15 aktorów, w tym opiekunów, pojechało jeszcze 10 pensjonariuszy – w nagrodę za pracę w parku i ogrodzie.
Przy tworzeniu spektaklu a także na próbie generalnej i w Warszawie pomagało troje terapeutów: Marta Tuszyńska, Anna Buczkowska oraz Tomasz Ignaczewski. Wszyscy mieli cudowne cyrkowe stroje ze zbiorów prywatnych pani Romy i Wiesi Bańkowskiej ze Stowarzyszenia Wspierania Teatru, skupowanych z pasją przez lata.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji