Na Bielskiej powstanie droga tymczasowa. Rusza kolejny etap obwodnicy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Urząd Miasta Płocka podpisał umowę z firmą Skanska, która wygrała przetarg na wykonanie drugiego etapu obwodnicy Płocka. Jeszcze w tym roku ma być ogłoszony przetarg na trzeci – ostatni etap. Miasto liczy przy nim na wsparcie PKN Orlen.

W ciągu najbliższych dwóch lat szykuje się w Płocku rewolucja drogowa. Rozpoczyna się bowiem budowa kolejnego etapu obwodnicy, która obejmie m.in. powstanie węzła na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Bielską, wybudowanie wiaduktu drogowego na ul. Bielskiej, a także wiaduktu kolejowego, dzięki czemu obwodnica przebiegać będzie pod torami. Wybudowana zostanie także jezdnia o długości ok. 2 km oraz sięgacz ul. Otolińskiej, który będzie przebiegał wzdłuż głównej trasy i stanowił dojazd do posesji.

źródło: inwestycje.plock.org.pl

źródło: inwestycje.plock.org.pl

Najbardziej odczujemy prace na ul. Bielskiej, w miejscu, w którym powstanie węzeł. Jak informuje ratusz, ulica ma być cały czas przejezdna – w tym celu wykonawca już pod koniec września zbuduje drogę tymczasową. Ciekawostką jest, że ulica Bielska będzie po remoncie położona wyżej, do wysokości zlokalizowanych obok niej torów. W tym miejscu obwodnica będzie przechodzić właśnie pod torami kolejowymi oraz pod ulicą Bielską.

To nie koniec planów inwestycyjnych Płocka w zakresie obwodnicy. Jak potwierdził wiceprezydent Jacek Terebus, jeszcze w tym roku planowane jest ogłoszenie przetargu na budowę trzeciego, ostatniego odcinka tamtejszej obwodnicy, od węzła “Bielska” do ul. Długiej. Miałby on powstać do połowy 2018 r. Samorząd liczy, że na tę inwestycję pozyska nie tylko środki unijne, ale i z PKN Orlen, ponieważ ostatni etap służy właściwie wyłącznie pracownikom koncernu.

Przypomnijmy, że pierwszy odcinek obwodnicy oddano do użytku w 2014 r. Długość tej trasy to 1,6 km,  a koszt budowy wyniósł 43 mln zł (z czego 30 mln zł ze środków unijnych). Drugi etap będzie dłuższy – wyniesie 2,7 km, ale powstaną dodatkowo wiadukty oraz drogi techniczne i serwisowe o długości 3,6 km. Trzeci odcinek obwodnicy ma mieć długość 2,3 km.

Prawdopodobnie w listopadzie rozstrzygnie się, czy na budowę drugiego odcinka obwodnicy Płocku uzyska dofinansowanie unijne.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji