REKLAMA

MyBus – aplikacja przydatna, a… nieznana

REKLAMA

Od roku płocczanie mają możliwość korzystania z mobilnej aplikacji, która umożliwia dokładne określenie, w którym miejscu Płocka znajduje się oczekiwany przez nas autobus. Okazuje się, że płocczanie rzadko korzystają z tego udogodnienia, tłumacząc to brakiem wiedzy o programie.

Aplikacja, do pobrania na smartfona, oprócz tradycyjnego rozkładu jazdy, czyli tzw. tabliczki przystankowej, potrafi wyświetlać najbliższe odjazdy w formie tzw. tablicy najbliższych odjazdów, na podstawie danych uzyskanych ze śledzenia pojazdów przez system GPS. – Dzięki temu uzyskujemy znacznie dokładniejszą godzinę pojawienia się pojazdu na przystanku, uwzględniającą nieprzewidziane opóźnienia, czy przyspieszenia kursów – tłumaczy Anna Kicińska, rzeczniczka Komunikacji Miejskiej. Możemy więc realnie zobaczyć jak porusza się autobus, nie opierając się wyłącznie na rozkładach jazdy.

Z myBus można korzystać zarówno w trybie on-line, jak i off-line. Wersja bez dostępu do internetu, chociaż zawiera pewne ograniczenia (nie możemy sprawdzić gdzie faktycznie znajduje się autobus), pozwala jednak korzystać z pobranego jednorazowo rozkładu jazdy bez dodatkowego łączenia się z internetem.

Wkrótce zalety aplikacji będą jeszcze bardziej widoczne. W Płocku ma pojawić się 20 nowoczesnych wiat przystankowych, które zostaną wyposażone w elektroniczne tablice z informacja pasażerską, wyświetlającą czasy przyjazdu autobusu z uwzględnieniem aktualnego położenia i stanu komunikacji. – Ta informacja będzie skorelowana zarówno z informacją wyświetlaną w aplikacji myBus online, jak i z rozkładem jazdy w trybie online znajdującym się na naszej stronie – mówi Anna Kicińska. – Możliwość taką osiągnęliśmy dzięki wdrożonemu ponad rok temu systemowi CNR, a wyliczone czasy przyjazdu pojazdu na konkretny przystanek pochodzą właśnie z tego samego nośnika wyliczającego te czasy – uzupełnia.Aplikacja myBus obsługuje już trzy platformy: Android, iOS oraz Windows Phone. Wdrożony został również specjalny tryb przeznaczony dla osób niewidomych, który głosowo informuje o bieżącym położeniu wybranego autobusu. Używając tego trybu należy mieć włączony dostęp do internetu, włączoną lokalizację GPS i syntezator mowy. Dostawca programu poradził zainstalowanie lepszego syntezatora mowy niż ten dostarczany wraz z systemem operacyjnym telefonu, polecił typ IVONA Text-to-Speech, który obecnie, dopóki trwają testy beta, posiada darmowego polskiego lektora.

Z programu myBus można także wysłać rozkład jazdy e-mailem, a tym samym, po jego skopiowaniu – SMS-em. Aplikację można pobrać ze STRONY.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Piotr says:

    Witam. Dziękujemy za recenzję naszej aplikacji. Dodałbym małe sprostowanie: tryb dla niewidomych na podstawie pozycji GPS użytkownika wyszukuje najbliższy przystanek i odczytuje najbliższe odjazdy.

  2. otori says:

    Fajnie, Fajnie, technologie, cuda wianki, a w autobusach brak plansz z graficznym planem trasy. Jesli ktoś żadko jeździ autbusami, a nie daj Boże jest z innego miasta ma – za przeproszeniem – przesr…. :-) Niby tacy jesteśmy do przodu, a podstawowych rzeczy nie potrafimy wykonać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU